GKN chce zamknąć zakład w Birmingham | MOTOFAKTOR

GKN chce zamknąć zakład w Birmingham

person Adrian Januszkiewicz 1/02/2021

GKN zapowiedziało, że zamierza zamknąć swój zakład w Birmingham, co może spowodować utratę pracy dla ponad 500 osób.

Jako oficjalną przyczynę zamknięcia brytyjskiej fabryki kierownictwo GKN podaje rosnącą konkurencję na rynku globalnym, wpływającą na nierentowność dalszej działalności zakładu w Birmingham, mimo poczynionych w ostatnim czasie kroków w celu obniżenia kosztów operacyjnych.

 

Przeciwnego zdania jest związek zawodowy Unite the union który twierdzi, że zakład jest „niezwykle rentowny” i oczekuje pilnych spotkań z kierownictwem GKN w celu dogłębnego wyjaśnienia całej sytuacji.

 

Decyzja GKN oburzyła też lokalnych parlamentarzystów.

 

Firma zapowiada zamknięcie fabryki w Birmingham w ciągu 18 miesięcy i przeniesienie produkcji do innych zakładów w Europie.

 

Firma GKN Automotive dostawcą technologii układów napędowych w branży motoryzacyjnej. Jeden z jej zakładów jest zlokalizowany w Oleśnicy, niedaleko Wrocławia. Zajmuje się on produkcją komponentów, półosi i wałów napędowych dla takich marek pojazdów jak Mercedes-BenzGrupa VolkswagenFCAPSA/OpelVolvoBMW i innych.

 

Źródło: BBC

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).