Genuine Parts Company przejmuje grupę Kaman | MOTOFAKTOR

Genuine Parts Company przejmuje grupę Kaman

person Adrian Januszkiewicz 17/12/2021

Genuine Parts Company (GPC) ogłosił zawarcie ostatecznej umowy, na mocy której spółka zależna Motion Industries, Inc. przejmie Kaman Distribution Group (KDG).

Przejęcie wyceniane jest na łączną cenę zakupu około 1,3 miliarda dolarów w gotówce. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2022 r., pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia. Okres oczekiwania na mocy ustawy Hart-Scott-Rodino o ulepszeniach antymonopolowych z 1976 r. wygasł.

 

Cieszymy się, że możemy ogłosić tę strategiczną inwestycję w naszą działalność przemysłową — powiedział Paul Donahue, prezes i dyrektor generalny GPC – Wysoce synergiczne przejęcie KDG przez Motion znacznie zwiększa naszą skalę i dodatkowo wzmacnia naszą wiodącą pozycję na rynku. Ponadto połączenie to stwarza możliwości przyspieszonego długoterminowego wzrostu, rentowności i przepływów pieniężnych. Nasz zespół Motion, kierowany przez Randy’ego Breaux, jest niecierpliwy w celu połączenia światowej klasy talentów i wiedzy branżowej tych dwóch organizacji, aby zbudować jeszcze silniejszy biznes. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej pozycji lidera i wspólne tworzenie znaczącej wartości dla akcjonariuszy jako wiodącego lidera rozwiązań przemysłowych.

 

Założona w 1971 r. firma KDG jest dystrybutorem i dostawcą rozwiązań dla przemysłu w zakresie przenoszenia mocy, automatyki i płynów, działającym na terenie całych Stanów Zjednoczonych, dostarczając produkty elektromechaniczne, łożyska, układy przeniesienia mocy, sterowanie ruchem oraz komponenty elektryczne i płynowe dla klientów MRO i OEM. 1700 pracowników KDG z siedzibą w Bloomfield w stanie Connecticut obsługuje ponad 50 000 klientów.

 

Oczekuje się, że KDG wygeneruje około 1,1 miliarda dolarów przychodu w 2022 roku. Ponadto GPC oczekuje, że przejęcie zwiększy się w stosunku do skorygowanych zysków w pierwszym roku po zamknięciu.

 

Ben Mondics, prezes i dyrektor generalny KDG, powiedział: Motion to uznana w całym kraju marka i lider rynku dystrybucji przemysłowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy połączyć nasze dwie wspaniałe firmy i wykorzystać nasze wspólne zasoby i wiedzę, aby przyspieszyć rentowny wzrost. Doceniamy wyjątkowy wysiłek naszych pracowników, dzięki którym nasza firma jest tak wspaniała, i jesteśmy przekonani, że Motion jest naturalnym partnerem w długofalowych sukcesach.

 

Genuine Parts Company jest obecny w Polsce poprzez Alliance Automotive Group, który przejął w 2017 roku Group Auto Polska.

 

Źródło: GPC

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).