Genuine Parts Company przejmuje Grupę Inenco | MOTOFAKTOR

Genuine Parts Company przejmuje Grupę Inenco

person Adrian Januszkiewicz 11/07/2019

Genuine Parts Company uzgodniła z Grupą Inenco wykup pozostałych 65% udziałów, finalizując przejęcie z dniem 1 lipca br.

Inenco, założone w 1954 r., jest jednym z wiodących dystrybutorów przemysłowych w Australii w kategoriach produktów, takich jak łożyska, przekładnie i uszczelnienia. Ma ponad 160 lokalizacji w Australii i Nowej Zelandii, a także pojawia się w Azji i generuje szacowane roczne przychody w wysokości około 550 milionów AU (400 milionów USD). Inenco, w połączeniu z wydziałami GPC w Australazji, przejętymi w 2013 r., zapewni GPC roczne przychody w wysokości około 2,2 mld USD (1,6 mld USD) w tym kluczowym regionie.

 

GPC wcześniej nabyła 35% udziałów w Inenco 3 kwietnia 2017 r. i miała możliwość nabycia pozostałych udziałów w późniejszym terminie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończenia przejęcia Inenco. Grupa i jej utalentowany zespół zarządzający konsekwentnie przekraczają nasze oczekiwania w całym dwuletnim partnerstwie i stanowią znaczące uzupełnienie naszego globalnego portfolio przemysłowego. Co więcej, działają na dużym i rozwijającym się rynku australazyjskim i prezentują możliwości synergii za pośrednictwem światowej klasy partnerów w dostawach oraz szerokiej i zróżnicowanej bazy klientów, która dostosowuje się do Motion Industries, naszej działalności przemysłowej w Ameryce Północnej. Dodatkowo, spodziewamy się realizacji dodatkowych synergii kosztowych związanych z naszą działalnością motoryzacyjną w Australazji. Paul Donahue prezes i dyrektor generalny firmy Genuine Parts Company
Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny GPC i wspólnie rozwijać naszą działalność. Zrozumienie rynków przemysłowych przez GPC i zaangażowanie w przyszły rozwój dobrze wpisuje się w cele i wartości Inenco. Mamy tu wielką szansę związaną z możliwościami produktów i usług w Motion Industries, które możemy wprowadzić na rynki Australazjatyckie. Ponadto, z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie wielu zasobów dostarczanych przez istniejące operacje GPC w Australazji. Roger Jowett dyrektor generalny Inenco

 

GPC przedstawi więcej szczegółów związanych z tym przejęciem i jego wkładem w przyszłe zyski podczas telekonferencji 18 lipca 2019 roku.

 

Źródło: Genuine Parts Company

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).