GEFCO na pomoc szpitalom i branży moto | MOTOFAKTOR

GEFCO na pomoc szpitalom i branży moto

person Adrian Januszkiewicz 15/04/2020

Firma logistyczna GEFCO zorganizowała z Chin transport sprzętu medycznego dla placówek w Polsce, Czechach i Słowacji, a także części dla branży mototyzacyjnej.

GEFCO Polska powierzono transport ponad 300 tys. maseczek od producenta z Chin do magazynu jednej z największych polskich firm odzieżowych. Towar trafi do Europy na pokładzie rejsów czarterowych.

 

Innym przykładem transportu odzieży medycznej do Polski jest współpraca z firmą, która dostarcza fartuchy ochronne w ramach kontraktu z Mazowieckim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyczarterowane samoloty transportują tekstylia z Turcji do szwalni w Mołdawii. Następnie gotowe fartuchy są wysyłane drogą lotniczą i transportem drogowym do Polski.

 

Ze względu na ograniczony ruch powietrzny w Europie dostawy do Polski są kierowane na lotniska w Niemczech lub Holandii. Tam następuje przeładowanie towarów do ciężarówek, które dowożą deficytowe w czasach pandemii produkty do odbiorców końcowych w Polsce.

 

Transport maseczek i przyłbic ochronnych jest również tematem bieżących rozmów z klientami GEFCO Polska, ponieważ dostępność odzieży ochronnej to jeden z warunków kontynuacji lub wznowienia produkcji przez wiele zakładów przemysłowych w kraju. GEFCO Polska wspiera walkę z koronawirusem również w ramach stałej współpracy z Fundacjami Gajusz i Rozszczepowe Marzenia, Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra oraz Stowarzyszeniem MONAR.

 

Każda z organizacji otrzymała od GEFCO Polska płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, podstawowe środki czystości i ręczniki papierowe. Dodatkowo oddział GEFCO w Plewiskach zorganizował zbiórkę książek i planszówek dla Stowarzyszenia MONAR.

Duży transport środków medycznych na Słowację

GEFCO przetransportowało 64 tony środków medycznych z Szanghaju do Bratysławy, aby wesprzeć walkę z pandemią na terenie Czech i Słowacji. Dostawy odbyły się przy użyciu dwóch samolotów czarterowych Boeing 787, które zostały tymczasowo dostosowane do przewozu ładunków.

 

Na pokładach znalazło się 6 milionów masek ochronnych, 160 000 respiratorów i 8 000 bezdotykowych termometrów, a także 70 palet suplementów diety. Przesyłki były rozładowywane, sortowane i spaletyzowane przez GEFCO na lotnisku w Bratysławie, a następnie trafiły do sieci aptek i szpitali PENTA na terenie Czech i Słowacji. Oba kraje są pierwszymi w Europie, które wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Pilna dostawa dla europejskich producentów samochodów

GEFCO zorganizowało również transport 750 ton części samochodowych z Chin do Francji, aby zapobiec groźbie przestojów w produkcji. Na pokładach ośmiu rejsów czarterowych do Europy trafiły turbosprężarki, tłoki, panele kontrolne, drzwi i osłony.

 

Dostawy w trybie door-to-door obejmowały odbiór części transportem drogowym od dostawców z wielu lokalizacji w Państwie Środka, konsolidację i załadunek do wyczarterowanych samolotów towarowych w Szanghaju i transport na lotniska we Francji.

 

Gdy fabryki samochodów w Europie wstrzymały produkcję, GEFCO zaproponowało rozwiązanie polegające na magazynowaniu towarów przy lotniskach. W ten sposób klienci mają mieć zapewniony szybki dostęp do części w chwili wznowienia produkcji.

 

Aby pomóc w realizacji takiego scenariusza, GEFCO dostarczyło ponad dwa miliony masek, które mają zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników po ponownym uruchomieniu zakładów. GEFCO dostarczyło także pełną dokumentację transportową, odpowiadało za formalności celne i wprowadzenie transportów paletowych w Europie w celu przyspieszenia i podniesienia wydajności dostaw do fabryk.

 

 

Bezpieczeństwo i zdrowie ludzi pozostaje najważniejsze. Jestem dumny z zaangażowania zespołów operacyjnych GEFCO, które potrafiły zorganizować transporty na taką skalę pracując zdalnie. Zdolność naszych zespołów, ich współpraca w zakresie transportu lotniczego, magazynowania, transportu drogowego i organizacji dostaw dla naszych klientów pod presją czasu to doskonały przykład, jak nasze motto Partners Unlimited sprawdza się w dniach prawdziwej próby. Rafał Krajewski Dyrektor Generalny GEFCO Polska

 

Źródło: GEFCO Polska

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).