Garaż Dudy i najlepsi mechanicy na Poznań Motor Show 2019 | MOTOFAKTOR

Garaż Dudy i najlepsi mechanicy na Poznań Motor Show 2019

person Adrian Januszkiewicz 27/03/2019

Garaż z podrasowanymi Volkswagenem T2, Harleyem i rajdówką oraz żywy warsztat Grzegorza Dudy będą atrakcjami targów Poznań Motor Show 2019.

Grzegorz Duda na Poznań Motor Show 2019 pokaże dwa motoryzacyjne projekty dobrze znane widzom programu “Garaż Dudy” w TVN Turbo. Pierwszy z nich to Volkswagen T2 z 1978 roku. Dostawczak został przywieziony z Włoch i kompleksowo odrestaurowany. Piaskowanie, gruntowna naprawa karoserii, remont wnętrza, dobór felg i zaokrąglenie nadkoli dopełniła zmiana silnika. Obecnie sercem T2 jest silnik z Porsche o poj. 3.2 l. Drugą gwiazdą Garażu Dudy będzie jednoślad – zmodyfikowany Harley-Davidson V-Rod Porsche GP 981.

 

W garażu i żywym warsztacie przygotowanymi na potrzeby Mistrzostw przez BEST-POL stanie również Seat Leon CUP Racer 4×4 Duda Motorsport – samochód rajdowy Karola Dudy, syna Grzegorza. 14-latek idzie w ślady ojca – po raz pierwszy za kierownicą samochodu zasiadł w wieku 6 lat, rok później zaczął ściągać się w zawodach kartingowych, a ubiegły sezon zakończył z dwoma tytułami serii Race Day Cup – Mistrza Juniorów i Mistrza AWD 2018. Rajdówka Duda Motorsport będzie towarzyszyć finałom VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, a zadanie praktyczne związane będzie z wyczynowym układem hamulcowym z dwoma niezależnymi pompami.

 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników pod patronatem Mobil 1 to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych i największy krajowy konkurs dla młodych i zawodowych mechaników. W ciągu ostatnich siedmiu lat liczba uczestników Mistrzostw wzrosła kilkunastokrotnie. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, działająca na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promująca rozwój edukacji technicznej. Link do testu dla Młodych Mechaników jest nadal aktywny na stronie www.mobil.pl. Każdy bez konieczności logowania może szybko sprawdzić, czy awansowałby do finału.

Finały VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – PAWILON 4

  • 28 marca (czwartek) – finał w kategorii Młody Mechanik
  • 29 marca (piątek) – finał w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • 30 marca (sobota) – finał w kategorii Mechanik Zawodowy

 

Konkurencje praktyczne od 10:00 do 15:00. Ogłoszenie wyników około godziny 16:00.

 

Partnerami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, ZF Aftermarket, Akademia Praktycznych Umiejętności, Polska Izba Motoryzacji, Akademia Kierowcy, Odeka, febi, FILTRON, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Grupa Topex, Best-Pol oraz Yanosik. Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).