FSO w Kutnie bliska produkcji elektrycznej Syreny | MOTOFAKTOR

FSO w Kutnie bliska produkcji elektrycznej Syreny

person Adrian Januszkiewicz 28/07/2020

W ubiegłym tygodniu firma FSO Syrena w Kutnie SA zaprezentowała Vosco S106EV, czyli własny prototyp elektrycznego samochodu miejskiego.

FSO Syrena w Kutnie SA to kolejna polska marka, która postawiła sobie za cel produkcję elektrycznego samochodu nad Wisłą.  W ubiegłym tygodniu zaprezentowano 5 egzemplarzy testowych modelu Vosco S106EV, których design nawiązujący do FSM Syreny 105 jest bazą dla nowego powstającego w biurze projektowym spółki.

 

Z deklaracji przedstawicieli firmy wynika, że Vosco S106EV posiada baterie o pojemności 31,5 kWh, dzięki którym ma on być w stanie przejechać 200-250 km na jednym ładowaniu. Jego prędkość maksymalna wynosi ok. 140 km/h. Przy ładowaniu prądem stałym z ładowarki na mieście czas ładowania ma wynosić blisko 1,5 godziny, a przy ładowaniu z domowego gniazdka ten czas ma wydłużać się do 6-8 godzin.

Dotychczas spółka z Kutna opracowała spalinową wersję Vosco, której budowa rozpoczęła się w roku 2016, a w 2018 otrzymała ona homologację na produkcję małoseryjną. Stworzona została też  wersja w nadwoziu pick-up o ładowności do 700 kg. Obecnie jej zakład jest na etapie utechnologiczniania procesu produkcji. Wykonywane jest oprzyrządowanie zarówno pod kątem spawania przestrzennej ramy pojazdu, jak i montażu elementów zewnętrznych poszycia.

 

Spółka informuje również, że na bazie platformy pojazdu elektrycznego pracuje nad projektami własnych pojazdów użytkowych.

 

Poza modelem Vosco zaprezentowany został również pojazd koncepcyjny inspirowany modelem FSO Polonez, a w najbliższym czasie planowane są także prezentacje projektów nawiązujących do modeli FSO Ogar i FSO Warszawa.

Dzisiaj, 28 lipca, odbyła się prezentacja prototypów aut elektrycznych od ElectroMobility Poland. Można więc stwierdzić, że firma w Kutnie jest na bardziej zaawansowanym etapie wprowadzania elektrycznego auta na polskie drogi od państwowej spółki, która zapowiada rozpoczęcie produkcji tych pojazdów za 3 lata.

Źródło i zdjęcia: FSO Syrena w Kutnie SA

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).