Formula Drive 2024 przeszła do historii | MOTOFAKTOR

Formula Drive 2024 przeszła do historii

W dniach 6-9 czerwca br. na Silesia Ringu odbyła się III edycja eventu „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1”. Kolejni uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi kierowcy wyścigowi.

Wydarzenie „Formula Drive – Prowadź Bolid F1” kolejny rok z rzędu przyciągnęło entuzjastów mocnych doznań i fanów motoryzacji, którzy po przeszkoleniu wzięli udział w jeździe legendarnymi bolidami F1 Williams FW29 i Formuły Renault 2.0. Niektórzy uczestnicy mieli również okazję poczuć prędkość jako pasażerowie w bolidzie BMW Sauber F1.06 X2, prowadzonym przez doświadczonego kierowcę wyścigowego Kamila Franczaka.

Bolid BMW Sauber F1.06 X2. Fot. Adrian Januszkiewicz

Niezwykła moc i przyspieszenie, które wbijały w fotel, sprawiły, że osoby, które zasiadły za kierownicą bolidu F1, zapamiętają te chwile na zawsze. Szczególnie, że bolidy F1 Williams FW29, to były te którymi jeździli Alexander Wurz i Nico Rosberg, Mistrz Świata F1 z 2016 roku.

Bolid Williams FW29 na Silesia Ringu. Fot. STUDIO3DF

„Entuzjastyczne reakcje uczestników, zarówno odbywających jazdy bolidami, jak i oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji, pokazały, że warto realizować tego typu wydarzenia w Polsce” – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca marki Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Podczas wydarzenia goście mieli możliwość skorzystania z szkolenia i symulatora F1 opartego na modelu McLarena MP4-30 w skali 1:1. Dzięki niemu mogli wirtualnie przejechać się po Torze Silesia Ring przed rzeczywistą jazdą na torze. Instruktor Dawid Nowakowski czuwał nad przebiegiem jazdy na symulatorze, zapewniając pełne bezpieczeństwo i profesjonalną pomoc.

Dawid Nowakowski udzielał szczegółowych instrukcji gościom wydarzenia, którzy próbowali swoich sił na symulatorze. Fot. Adrian Januszkiewicz

III edycja eventu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, organizowana raz w roku, była dla uczestników nie tylko szansą na spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu Formuły 1, ale także niezapomnianym doświadczeniem pełnym emocji i adrenaliny. Już teraz można rezerwować miejsca na kolejny rok. Wciąż jest też możliwość realizacji przejazdu bolidem Formuły Renault 2.0, który jest dostępny przez cały rok w różnych lokalizacjach.

Bieżące informacje na temat eventu można znaleźć na jego stronie internetowej, a także Facebooku i Instagramie. Rejestracji na event można dokonać pod numerem telefonu +48 534 358 675 lub online.

Zdjęcie główne: STUDIO3DF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).