Ford przekształci zakład w UK do produkcji części do EV | MOTOFAKTOR

Ford przekształci zakład w UK do produkcji części do EV

person Adrian Januszkiewicz 21/10/2021

Opierając się na swoim zobowiązaniu do pełnej elektryfikacji w Europie, Ford ogłosił zamiar przekształcenia zakładu przekładni Halewood (UK).

Brytyjska fabryka Forda ma przestawić się na produkcję elektrycznych jednostek napędowych dla przyszłych całkowicie elektrycznych samochodów osobowych i dostawczych amerykańskiej marki sprzedawanych w Europie.

 

Produkcja jednostek ma się rozpocząć w połowie 2024 roku. Planuje się, że moce produkcyjne wyniosą około 250 000 sztuk rocznie. Inwestycja – która podlega i obejmuje wsparcie rządu Wielkiej Brytanii za pośrednictwem Funduszu Transformacji Motoryzacyjnej – pomoże chronić miejsca pracy Forda w Halewood.

To ważny krok, oznaczający pierwszą wewnętrzną inwestycję Forda w produkcję komponentów całkowicie elektrycznych pojazdów w Europie. To jeszcze bardziej wzmacnia naszą zdolność do dostarczania do 2030 roku wyłącznie elektrycznych samochodów osobowych Forda w Europie, a dwie trzecie naszej sprzedaży pojazdów użytkowych będzie w pełni elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in do 2030 r. Chcemy również podziękować rządowi Wielkiej Brytanii za wsparcie dla tej ważnej inwestycji w Halewood, która potwierdza stałe zaangażowanie Forda w Wielką Brytanię i naszą pozycję jako wiodącego inwestora w przemyśle samochodowym i bazie technologicznej tego kraju. Stuart Rowley prezes Ford of Europe
Decyzja Forda o zbudowaniu pierwszych części pojazdów elektrycznych w Europie w zakładzie w Halewood jest kolejnym dowodem na to, że Wielka Brytania pozostaje jedną z najlepszych lokalizacji na świecie pod względem produkcji wysokiej jakości samochodów. W tym wysoce konkurencyjnym, globalnym wyścigu o zabezpieczenie produkcji pojazdów elektrycznych naszym priorytetem jest zapewnienie Wielkiej Brytanii czerpania korzyści. Dzisiejsze ogłoszenie, poparte finansowaniem rządowym, jest ogromnym wotum zaufania w przyszłość gospodarczą Wielkiej Brytanii i nasze plany zwiększenia produkcji pojazdów elektrycznych. Utrzyma dumne dziedzictwo przemysłowe Halewood w przyszłości i zapewni wysoko wykwalifikowaną, dobrze płatną pracę na całym północnym zachodzie na wiele lat. Kwasi Kwarteng poseł i sekretarz ds. biznesu rządu Wielkiej Brytanii

 

Zakład przekładni Ford Halewood został wybrany jako dostawca jednostek napędowych ze względu na jego wysokie wyniki w zakresie jakości, konkurencyjności oraz silnej bazy umiejętności i zaangażowania pracowników.

Cieszymy się, że firma zdecydowała się na tę ważną inwestycję w Halewood, pomagając w przyszłości zabezpieczyć miejsca pracy Forda w tym miejscu. Decyzja ta jest wyrazem uznania dla doświadczenia, zaangażowania i konkurencyjności naszej światowej klasy siły roboczej i jest źródłem dumy dla nas wszystkich pracujących w Halewood Transmission Plant oraz dla szerszej społeczności. Kevin Pearson organizator związkowy Unite w Halewood

 

Halewood buduje obecnie skrzynie biegów do wielu samochodów osobowych i dostawczych Forda i eksportuje 100% swojej produkcji. Zanim na początku tego roku został całkowicie przejęty przez Forda, Halewood przez ponad 20 lat był częścią Getrag Ford Transmissions, spółki joint venture produkującej skrzynie biegów, której współwłaścicielami byli Ford i Magna.

 

Ford jest jednym z największych eksporterów w Wielkiej Brytanii, który eksportuje silniki i skrzynie biegów ze swoich zakładów do ponad 15 krajów na sześciu kontynentach, a sprzedaż zagraniczna generuje około 2,5 miliarda funtów rocznie.

 

Oprócz tej inwestycji planowana jest kolejna o wartości 1 miliarda dolarów, która ma na celu modernizację zakładu montażu pojazdów w Kolonii w Niemczech, jednego z największych centrów produkcyjnych w Europie i siedziby Ford of Europe.

 

Inwestycja przekształci istniejące zakłady montażu pojazdów w Centrum Elektryfikacji Ford Cologne do produkcji pojazdów elektrycznych, pierwszy taki zakład Forda w Europie. Pierwszy wyprodukowany w Europie, w pełni elektryczny samochód osobowy Forda zjechać ma z linii produkcyjnej w Kolonii w 2023 roku.

 

Ford ogłosił również na początku tego roku, że oprócz budowy całkowicie elektrycznego E-Transita od 2022 r., Ford Otosan – spółka joint venture Forda w Turcji – będzie produkować w swoim zakładzie w pełni elektryczną wersję Transit Custom nowej generacji od 2023 r. w Kocaeli. Nowy lekki samochód dostawczy, budowany przez zakłady montażowe pojazdów Forda w Craiova w Rumunii, również będzie zawierał całkowicie elektryczny napęd od 2024 roku.

 

Źródło: Ford

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).