Ford przedłuża zawieszenie produkcji w Europie | MOTOFAKTOR

Ford przedłuża zawieszenie produkcji w Europie

person Adrian Januszkiewicz 6/04/2020

Ford potwierdził, że tymczasowe zawieszenie produkcji pojazdów i silników w większości europejskich zakładów ma się odbywać co najmniej do 4 maja.

Ogłoszenie następuje po uprzednim potwierdzeniu tymczasowego zawieszona produkcji od 19 marca na kilka tygodni w głównych zakładach Forda w Europie kontynentalnej (Saarlouis i Kolonia (Niemcy); Walencja (Hiszpania); Craiova (Rumunia)) oraz w Bridgend i fabryce silników Dagenham w Wielkiej Brytanii od 23 marca. Działalność firmy w Walencji pozostanie jednak tymczasowo zawieszona do co najmniej 27 kwietnia.

Ważne jest, aby dać naszym pracownikom jak najwięcej jasności na temat tego, jak długo obecna sytuacja będzie się utrzymywać. Mamy nadzieję, że sytuacja poprawi się w nadchodzącym miesiącu; nasze plany wznowienia działalności będą jednak nadal ogłaszane stosownie do panujących warunków i wytycznych rządów krajowych. Stuart Rowley prezes Ford of Europe

 

Plany ponownego uruchomienia produkcji Forda w dużej mierze zależą od rozwoju pandemii w nadchodzących tygodniach, krajowych ograniczeń w tym czasie, ograniczeń dostawców i zdolności sieci dealerów do działania. Plan „powrotu do pracy” firmy obejmie również odpowiednie środki dotyczące dystansu społecznego i innych protokołów BHP w celu ochrony siły roboczej.

 

Obecne ustalenia dotyczące pracy dla pracowników wspierających działania produkcyjne, a także tych, którzy nadal pełnią kluczowe role i pracują zdalnie,  mają być kontynuowane.

 

Jednocześnie Ford i jego pracownicy są zaangażowani w liczne działania w całej Europie, aby pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19, wspierając inicjatywy krajowe i działania ukierunkowane na społeczność. Obejmują one produkcję sprzętu medycznego, takiego jak maski na twarz i respiratory, dostarczanie łóżek polowych dla personelu medycznego i przekazywanie pojazdów do różnych zastosowań, w tym do dystrybucji krytycznych usług medycznych, dostaw żywności i transportu w nagłych wypadkach.

 

Firma współpracuje również z różnymi organizacjami pozarządowymi, organizacjami i organizacjami charytatywnymi, aby zapewnić wsparcie w całej Europie społecznościom lokalnym. Fundusz Forda ogłosił w tym tygodniu nową globalną inicjatywę mającą na celu dopasowanie darowizn pracowników Forda i organizacji charytatywnych na sześciu rynkach europejskich.

 

Oprócz zawieszenia zakładów produkcyjnych, większość innych działań Forda w Europie została w tym czasie wstrzymana, z wyjątkiem niewielkiej liczby tych kluczowych dla biznesu.

 

Źródło: Ford

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).