Foosung zainwestuje w Kędzierzynie-Koźlu | MOTOFAKTOR

Foosung zainwestuje w Kędzierzynie-Koźlu

person Joanna Piszcz 21/06/2019

Firma Foosung Poland, należąca do południowokoreańskiej grupy Foosung, uruchomi w Kędzierzynie-Koźlu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych.

To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję LIPF6, czyli heksafluorofosforanu litu – kluczowego składnika elektrolitu w akumulatorach litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Firma do końca 2020 roku planuje zatrudnić 80, a w 2022 roku już 150 pracowników. Pierwsze zapytanie Foosunga o możliwości inwestowania w Polsce wpłynęło w styczniu 2018 roku. Za pośrednictwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zostało skierowane do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przedstawiła kilka ofert terenów, w tym tzw. Pola Południowego w Kędzierzynie-Koźlu.

27 kwietnia 2018 r. miała miejsce pierwsza wizyta inwestora w Kędzierzynie-Koźlu, na terenie Pola Południowego, a potem w Centrum Obsługi Inwestora. Podczas wielu wymagających spotkań wiele uwagi poświęciliśmy kwestiom środowiskowym i transportowym. Dla firmy Foosung ważna była możliwość włączenia w projekt bocznicy kolejowej, co udało się uformować się w konkretne założone w czasie plany i będzie miało zasadniczy wpływ na dywersyfikację transportu. Przed inwestorem pozostaje m.in. kwestia pozyskania zgód środowiskowych i pozwoleń na budowę, pozyskiwanie kadr i wiele innych wyzwań związanych z lokowaniem inwestycji w innym kraju. Alicja Górska prezes zarządu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego

 

Spółka Foosung skorzysta z ulg strefowych, decyzja o wsparciu została udzielona w marcu 2019r. Zakup nieruchomości jest zaplanowany na koniec czerwca br.

 

Źródło: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu

 

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).