Foosung zainwestuje w Kędzierzynie-Koźlu | MOTOFAKTOR

Foosung zainwestuje w Kędzierzynie-Koźlu

Firma Foosung Poland, należąca do południowokoreańskiej grupy Foosung, uruchomi w Kędzierzynie-Koźlu zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych.

To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję LIPF6, czyli heksafluorofosforanu litu – kluczowego składnika elektrolitu w akumulatorach litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Firma do końca 2020 roku planuje zatrudnić 80, a w 2022 roku już 150 pracowników. Pierwsze zapytanie Foosunga o możliwości inwestowania w Polsce wpłynęło w styczniu 2018 roku. Za pośrednictwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zostało skierowane do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przedstawiła kilka ofert terenów, w tym tzw. Pola Południowego w Kędzierzynie-Koźlu.

27 kwietnia 2018 r. miała miejsce pierwsza wizyta inwestora w Kędzierzynie-Koźlu, na terenie Pola Południowego, a potem w Centrum Obsługi Inwestora. Podczas wielu wymagających spotkań wiele uwagi poświęciliśmy kwestiom środowiskowym i transportowym. Dla firmy Foosung ważna była możliwość włączenia w projekt bocznicy kolejowej, co udało się uformować się w konkretne założone w czasie plany i będzie miało zasadniczy wpływ na dywersyfikację transportu. Przed inwestorem pozostaje m.in. kwestia pozyskania zgód środowiskowych i pozwoleń na budowę, pozyskiwanie kadr i wiele innych wyzwań związanych z lokowaniem inwestycji w innym kraju.

prezes zarządu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego - Alicja Górska

 

Spółka Foosung skorzysta z ulg strefowych, decyzja o wsparciu została udzielona w marcu 2019r. Zakup nieruchomości jest zaplanowany na koniec czerwca br.

 

Źródło: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).