FO Dębica zwiększa zyski i sprzedaż | MOTOFAKTOR

FO Dębica zwiększa zyski i sprzedaż

person Redakcja 14/09/2021

Firma Oponiarska Dębica S.A. zanotowała w pierwszym półroczu 2021 roku 1 142,3 mln zł przychodów ze sprzedaży, zwiększając je o 43,2% rok do roku.

FO Dębica powraca do poziomu wyników notowanych przed wybuchem pandemii COVID – 19. W pierwszej połowie 2019 r. Spółka miała 74,6 mln zł EBIT oraz 73,6 mln zł zysku netto przy przychodach wynoszących 1 066,7 mln zł.

 

Tylko w II kwartale 2021 roku Spółka odnotowała 571,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, zwiększając je rok do roku o 97,9%. Zysk EBIT wzrósł o 276,5%, do 17,3 mln zł. Zysk netto sięgnął 14,6 mln zł, wobec 21,2 mln zł straty przed rokiem.

 

W pierwszej połowie 2021 roku wartość sprzedaży do podmiotów z Grupy Goodyear osiągnęła 1 037,2 mln zł. To o 44,1 proc. więcej niż przed rokiem. Jej udział w łącznych przychodach Spółki sięgnął 90,8%. Przed rokiem wynosił 90,2%.

 

Marża brutto zwiększyła się o 19,8%, do 55,7 mln zł. Koszty sprzedaży i ogólnego zarządu wyniosły 10,7 mln zł, o 2,7% mniej niż w pierwszym półroczu 2020 roku. Ich udział w wartości przychodów ze sprzedaży nie przekroczył 1% wobec ok. 1,4% rok wcześniej.

 

Bezpieczna sytuacja finansowa i płynnościowa FO Dębica umożliwia jej wypłatę dywidendy z zysku za 2020 rok. Spółka przeznaczy na ten cel ok. 51,4 mln zł. Daje to 3,72 zł na akcję. Wypłata dywidendy zaplanowana jest na 17 grudnia 2021 roku.

W drugim kwartale 2021 roku utrzymał się pozytywny trend na rynku opon do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Trwające odtworzenie popytu przełożyło się pozytywnie na nasze wyniki finansowe w pierwszym półroczu. Aktywnie wykorzystujemy sprzyjające warunki rynkowe, stale rozwijając ofertę produktową. Jednocześnie uważnie monitorujemy okoliczności rynkowe oraz zmieniające się wymogi sanitarne, aby szybko podejmować adekwatne decyzje zapewniające ciągłość działalności i bezpieczeństwo finansowe spółki. Leszek Szafran Prezes Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: FO Dębica

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).