FO Dębica wezwana do zapłaty zaległych podatków | MOTOFAKTOR

FO Dębica wezwana do zapłaty zaległych podatków

person Adrian Januszkiewicz 11/06/2021

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy wykrył błędy w rozliczeniach podatkowych FO Dębica i nakazał spółce spłatę blisko 15 mln zł.

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wydał decyzję, w której domaga się od FO Dębica spłaty zaległych podatków za lata 2014-2015 na kwotę 14, 7 mln zł z odsetkami.

 

Jak czytamy w raporcie bieżącym spółki dotyczącym powyższej sprawy:

 

W decyzjach podatkowych Małopolski Urząd Celno-Skarbowy nie uznał prawa Spółki do zastosowania zwolnienia z poboru podatku u źródła, w wyniku czego powstał obowiązek zapłaty przez Spółkę, jako płatnika, zaległości podatkowej w wysokości odpowiednio:

 

  • za rok 2014: 6,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynoszą ok. 3,5 mln zł,
  • za rok 2015: 8,0 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynoszą ok. 3,8 mln zł.

 

Spółka analizuje dalsze działania w odniesieniu do decyzji podatkowych. Spółce przysługuje prawo do złożenia odwołania od decyzji podatkowych w terminie 14 dni od ich otrzymania.

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ miesiąc wcześniej spółka otrzymała podobne wezwanie od Małopolskiego Urzędu na niemal tę samą kwotę. W tym przypadku nieprawidłowości wykryto w rozliczeniach za lata 2016-2017. Oznacza to, że spółka może być winna budżetowi państwa blisko 30 mln zł, co przy wypracowanym za 2020 r. zysku wysokości ponad 68 mln zł może być dla niej poważnym ciosem finansowym.

 

Źródło: Dębica

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).