FO Dębica wezwana do zapłaty zaległych podatków | MOTOFAKTOR

FO Dębica wezwana do zapłaty zaległych podatków

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy wykrył błędy w rozliczeniach podatkowych FO Dębica i nakazał spółce spłatę blisko 15 mln zł.

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wydał decyzję, w której domaga się od FO Dębica spłaty zaległych podatków za lata 2014-2015 na kwotę 14, 7 mln zł z odsetkami.

 

Jak czytamy w raporcie bieżącym spółki dotyczącym powyższej sprawy:

 

W decyzjach podatkowych Małopolski Urząd Celno-Skarbowy nie uznał prawa Spółki do zastosowania zwolnienia z poboru podatku u źródła, w wyniku czego powstał obowiązek zapłaty przez Spółkę, jako płatnika, zaległości podatkowej w wysokości odpowiednio:

 

  • za rok 2014: 6,7 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynoszą ok. 3,5 mln zł,
  • za rok 2015: 8,0 mln zł wraz z odsetkami za zwłokę, które na dzień publikacji niniejszego raportu wynoszą ok. 3,8 mln zł.

 

Spółka analizuje dalsze działania w odniesieniu do decyzji podatkowych. Spółce przysługuje prawo do złożenia odwołania od decyzji podatkowych w terminie 14 dni od ich otrzymania.

 

Na tym jednak nie koniec, ponieważ miesiąc wcześniej spółka otrzymała podobne wezwanie od Małopolskiego Urzędu na niemal tę samą kwotę. W tym przypadku nieprawidłowości wykryto w rozliczeniach za lata 2016-2017. Oznacza to, że spółka może być winna budżetowi państwa blisko 30 mln zł, co przy wypracowanym za 2020 r. zysku wysokości ponad 68 mln zł może być dla niej poważnym ciosem finansowym.

 

Źródło: Dębica

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).