FO Dębica SA podała wstępne wyniki za 1Q 2023 | MOTOFAKTOR

FO Dębica SA podała wstępne wyniki za 1Q 2023

person Redakcja 11/05/2023

Firma Oponiarska Dębica SA przedstawiła w swoim najnowszym raporcie bieżącym wstępne wysokości przychodów i zysku netto po 1Q 2023.

 

Jak wynika z treści raportu:

 

  1. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 932 217 tys. zł
  2. Zysk netto wyniósł 122 030 tys. zł

 

W obu przypadkach doszło do wzrostu r/r, który zdaniem spółki jest rezultatem wyższych cen sprzedaży realizowanych w transakcjach z podmiotami powiązanymi w tym okresie. Zrealizowane ceny odzwierciedlać mają wpływ wzrostu kosztów surowców i energii w listopadzie i grudniu 2022 (spowodowanych czynnikami inflacyjnymi), które weszły w skład kalkulacji cen stosowanych w I kwartale 2023 r.

 

Tłumaczyć ma to również poziom osiągniętej marży w I kwartale 2023, który zdaniem spółki ma charakter nadzwyczajny i nie powinien być wyznacznikiem szacunku poziomu osiąganej marży w kolejnych okresach i całym roku 2023.

 

W opinii zarządu spółki nie należy traktować wyniku za I kwartał 2023 r. jako źródła wskazówek czy prognoz w odniesieniu do jej wyników w kolejnych okresach z uwagi na dynamicznie zmieniające się okoliczności biznesowe w tym m.in.: podwyższony poziom niepewności rynkowej, poziom inflacji i ich wpływ na gospodarkę, branżę, partnerów biznesowych spółki oraz zachowania konsumenckie.

 

Spółka zastrzega też, że powyższe dane stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania skróconego sprawozdania finansowego i mogą one ulec zmianie.

 

Przekazanie do publicznej wiadomości ostatecznych wyników ma nastąpić w formie raportu okresowego za I kwartał 2023 r., którego publikacja zaplanowana jest na 16 maja 2023 r.

 

Źródło: FO Dębica SA

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).