Flexira – nowa technologia Brembo | MOTOFAKTOR

Flexira - nowa technologia Brembo

person Adrian Januszkiewicz 19/11/2019

Za sprawą zaangażowania Brembo w motorsport powstała Flexira, nowy aluminiowy zacisk hamulcowy zrobiony specjalnie do aut kompaktowych.

Ta sama gwarancja bezpiecznego i wydajnego hamowania, która wcześniej była wyłączną domeną luksusowych i sportowych pojazdów reprezentujących naturalny rynek Brembo, jest teraz dostępna dla producentów samochodów seryjnych o znacznie mniej ekstremalnych właściwościach.

 

Główną przeszkodą w zastosowaniu stałych zacisków w pojazdach kompaktowych zawsze był brak przestrzeni między tarczą a kołem ze względu na wielkość pojazdu i szczególną architekturę układów zawieszenia stosowanych w tych segmentach.

 

Flexira, technologia zastosowana do kompaktowego zacisku stałego Brembo, została zaprojektowana i opracowana w taki sposób, aby można go było wstawiać w ciasne miejsca, zachowując funkcjonalność i wydajność typowe dla zacisku stałego, ale jednocześnie posiadając wymiary podobne do wymiarów zacisku pływający zacisk.

 

Aluminium jest metalem odlewanym grawitacyjnie w określonym stopie za pomocą powłok; tylko po zewnętrznej stronie zacisku dodawane są stalowe wkładki (zwane „tulejami”, w żargonie mechanicznym), które zwiększają charakterystykę wytrzymałości mechanicznej, zmniejszając masę osiową zacisku. Te cylindryczne wstawki można zobaczyć na przedniej powierzchni zacisków, na których zwykle umieszcza się logo.

 

Kompaktowy zacisk Brembo ma tłoki o średnicy 38 i 42 mm; podkładkę o powierzchni 72 cm2 i materiał cierny o grubości 11 mm.

 

To rozwiązanie, opatentowane przez Brembo, gwarantuje znaczne zmniejszenie masy w porównaniu do żeliwnych zacisków pływających zwykle stosowanych w pojazdach w segmentach A, B i C. To znaczące zmniejszenie masy nieresorowanej pojazdu pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń, jednocześnie zwiększając wydajność dynamiczną pojazdu i zmniejszając momenty bezwładności.

 

Źródło: Brembo

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).