Finał i półfinał Monster Energy Gymkhana GRiD jutro w Motowizji | MOTOFAKTOR

Finał i półfinał Monster Energy Gymkhana GRiD jutro w Motowizji

Podsumowanie Gymkhany GRiD będzie można obejrzeć na antenie Motowizji, głównego partnera telewizyjnego imprezy.

Tegoroczna Gymkhana GRiD to dziesiąta, jubileuszowa edycja tych niezwykłych zawodów, które po raz pierwszy odbyły się w 2010 roku w amerykańskim Irwindale. Z tej okazji został przygotowany najdłuższy i najbardziej emocjonujący w historii tor wyścigowy.

Gymkhana GRiD to prawdziwe święto motosportu. Nigdzie indziej w jednym miejscu nie rywalizuje tyle gwiazd driftu, rallycrossu, rajdów oraz innych dyscyplin sportu motorowego. Te zawody to nie tylko rywalizacja, ale jedne z najbardziej spektakularnych i widowiskowych pokazów na świecie. Polscy entuzjaści sportów motorowych mogą zobaczyć relację z tego wydarzenia jedynie w Motowizji.

prezes Motowizji - Krzysztof Mikulski

 

W Gymkhanie GRiD 2019 wystąpiło 50 kierowców rywalizujących w dwóch kategoriach – AWD oraz RWD. W Nadarzynie wystąpiły takie sławy jak Ken Block, Petter Solberg, Daigo Saito, Luke Woodham czy mistrz olimpijski w kolarstwie Chris Hoy. O najwyższe laury walczyli również polscy zawodnicy. Nasz kraj reprezentowali między innymi Kuba Przygoński, Bartosz Ostałowski czy Ola Fijał.

Tegoroczne zawody w klasie RWD wygrał Mantas Sliogeris, natomiast w klasie AWD zatriumfował Petter Solberg. Duże wrażenie zrobiły także występy Pawła Korpulińskiego w finale zawodów.

 

Finał i półfinał zawodów wraz z komentarzem będzie można zobaczy na kanale Motowizja w czwartek, 19 września o godzenie 21:25.

 

Źródło: Motowizja

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).