Finał akcji „Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik” | MOTOFAKTOR

Finał akcji "Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik"

Galą finałową na PGE Narodowy zakończył się trwający od września projekt edukacyjno-ekologiczny dla dzieci - "Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik".

Świadomość ekologiczną należy kształtować od najmłodszych lat, dlatego akcja „Naładuj akumulatory z Agnieszkją Rylik: była skierowana do dzieci. Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w lekcjach ekologii połączonych z lekcją WF-u. Podczas zajęć mieli okazję dowiedzieć się jak zbudowany jest akumulator samochodowy i co należy z nim zrobić, kiedy się zużyje. Oprócz waloru edukacyjnego zajęcia miały na celu zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej. Ambasadorką projektu była Agnieszka Rylik – mistrzyni świata w boksie zawodowym, a prywatnie mama.

Jak postępować ze zużytym akumulatorem?

Na obudowie każdego akumulatora znajdują się dwa ważne symbole. Pierwszym z nich jest znak przekreślonego kosza wraz z symbolem chemicznym ołowiu – Pb. Drugim – trójkąt recyklingowy. To informacja dla użytkownika, że zużytego akumulatora nie wolno wyrzucić do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Zużyty akumulator należy zanieść do sklepu, który prowadzi sprzedaż akumulatorów, do serwisu zajmującego się wymianą akumulatorów lub do gminnego punktu selektywnej zbiorki odpadów komunalnych, tzw. PSZOK‑u. Stamtąd trafia on do recyklingu, gdzie w bezpieczny sposób zostaną z niego usunięte i unieszkodliwione substancje niebezpieczne, a odzyskane surowce wtórne będą przekazane do ponownego użycia.

 

Organizatorem programu była firma REMONDIS Electrorecycling.

 

Źródło: Bosch

Zdjęcie główne: Bee Music

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).