Filtry paliwa febi do pojazdów ciężarowych | MOTOFAKTOR

Filtry paliwa febi do pojazdów ciężarowych

person Redakcja 4/04/2018

Zanieczyszczenia, wilgoć i grzyby - temu m.in. zapobiega stosowanie filtrów paliwa również w pojazdach ciężarowych.

Rozwój technologii filtrowania jest bezpośrednią odpowiedzią na zmiany w konstrukcji silników. W nowoczesnych silnikach wysokoprężnych stosuje się wykonane z ogromną precyzją elementy, które poddawane są skrajnym obciążeniom. A wszystko przy tolerancjach poniżej dwóch mikronów. Paliwo służy nie tylko do wytwarzania energii, ale w przypadku silnika wysokoprężnego smaruje również ruchome części pomp wysokiego ciśnienia oraz elementy układu wtryskowego.

Separowanie wody

Paliwo, czyli różne rodzaje benzyny oraz oleju napędowego, musi być skutecznie chronione przed dostępem działających ściernie zanieczyszczeń. Jeszcze większe wymagania stawiane są w przypadku silników wysokoprężnych. W zbiorniku paliwa zachodzi zjawisko kondensacji wilgoci zawartej w powietrzu. Jeżeli woda nie zostanie skutecznie usunięta, może dojść do uszkodzenia elementów wrażliwego układu wtryskowego. Oferowane przez febi filtry oleju napędowego zbudowane są z materiału koalescencyjnego, który przepuszcza paliwo i jednocześnie zatrzymuje wodę. Ta, po skropleniu, osadza się na dnie obudowy filtra paliwa. Spuszczanie zgromadzonej wody jest rutynową operacją podczas serwisowania pojazdu.

Zanieczyszczenia w paliwie

Zanieczyszczenia przedostające się podczas tankowania oraz korozja wewnątrz zbiornika paliwa to niestety codzienność. Mogą mieć bardzo negatywny wpływ na nowoczesne układy zasilania. Już nawet najmniejsze zanieczyszczenia potrafią uszkodzić wysokociśnieniowy układ wtrysku Common Rail w silnikach wysokoprężnych. To z kolei ma wpływ na skuteczność procesu spalania, zużycie paliwa, stabilność pracy na wolnych obrotach oraz emisję zanieczyszczeń.

Grzyby w zbiorniku?

Olej napędowy jest niestabilną cieczą organiczną i dla pewnych grzybów (Cladisporium resinae) stanowi doskonałą pożywkę. Unoszące się w powietrzu zarodniki grzybów zanieczyszczają paliwo. Wilgoć w zbiorniku paliwa oraz ciepło stwarzają doskonałe środowisko do ich rozwoju. Produkty uboczne grzybów zatykają przewody paliwowe. Rozwiązaniem jest regularne serwisowanie i montaż wysokiej jakości filtrów, które wychwytują wodę z paliwa i tym samym zapobiegają rozwojowi grzybów.

Części zamienne w jakości OE

Filtry paliwa produkowane są zgodnie ze standardami jakościowymi części oryginalnych. Dzięki temu silnik i układ paliwowy są optymalnie chronione. Cała oferta filtrów paliwa do pojazdów ciężarowych dostępna jest na stronie febi.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).