Filtry kabinowe Bosch Filter+ | MOTOFAKTOR

Filtry kabinowe Bosch Filter+

person Redakcja 14/12/2019

Filtry kabinowe Bosch Filter+ zatrzymują niemal 100% tworzących smog cząstek PM2.5.

Wysokie stężenia pyłu negatywnie wpływają na osoby cierpiące na alergię i astmę. Zanieczyszczenia przedostają się do wnętrza samochodu, kumulują się w nim, przez co ich stężenie jest wyższe niż na zewnątrz. Nagłe łzawienie z oczu czy kichnięcia mogą poważnie wpłynąć na kwestie bezpieczeństwa podczas prowadzenia samochodu.

 

Jeśli poruszamy się z prędkością 100 km/h, podczas kichnięcia przejeżdżamy około 20 metrów z zamkniętymi oczami. W zanieczyszczonym powietrzu jednymi z bardziej szkodliwymi cząsteczkami są PM2.5 stanowiące pył zawieszony. Cząstki te są tak małe, że przenikają przez płuca do krwi. Aby zapobiec potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom Bosch wprowadził do oferty filtry kabinowe Filter+, które zatrzymują do 99% cząstek PM2.5.

 

Filtr Filter+ tworzą cztery warstwy:

 

  • antybakteryjna – zawiera jony srebra, zatrzymuje bakterie
  • węgla aktywnego – pochłania nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje szkodliwe gazy, np. tlenki azotu
  • mikrowłóknina – niezwykle cienkie włókna zatrzymują cząstki zanieczyszczeń – do 99% cząstek stałych PM2.5 oraz dodatkowo pyłki i alergeny
  • zapewniająca wytrzymałość medium filtracyjnego włóknina nośna

Czym są PM2.5?

PM to „particulate matter“, czyli cząstki stałe. Dzielą się one na kilka grup, zależnie od wielkości. Cząstki stałe PM2.5 wchodzą w skład smogu, stanowiąc pył zawieszony. Średnica drobnego pyłu (PM2,5μm = 0,0025 mm) jest 24 razy mniejsza niż średnica ludzkiego włosa (0,06 mm).

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).