Fiat Chrysler inwestuje na Śląsku | MOTOFAKTOR

Fiat Chrysler inwestuje na Śląsku

person Redakcja 31/12/2020

Inwestycja obejmuje uruchomienie produkcji nowych modeli samochodów osobowych z napędem elektrycznym i hybrydowym w Tychach.

14 grudnia 2020 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzję o wsparciu dla spółki Fiat Chrysler Automobiles. Planowana inwestycja, której koszty kwalifikowane wyniosą 755.344.000,00 PLN (co stanowi równowartość 170 000 000,00 EUR) obejmuje uruchomienie w II połowie 2022 r. produkcji nowych modeli samochodów osobowych z napędem elektrycznym i hybrydowym w zakładzie produkcyjnym w Tychach. W fabryce zostanie utrzymane zatrudnienie na poziomie 2 066 pracowników.

Elektromobilność to przemysł przyszłości - stawia na nią coraz więcej europejskich miast. Dzięki realizacji inwestycji Fiata na Śląsku, nowoczesne pojazdy z napędem elektrycznym i hybrydowym będą pozytywnie wzmacniać pozycję i wizerunek zarówno regionu jak i całego naszego kraju, jako lidera elektromobilności. Jarosław Gowin wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii

 

Nowe pojazdy osobowe segmentu „B” są określane jako „CITYABLE UV”, ponieważ zawierają całą serię specyficznych cech, które czynią je szczególnie przydatnymi do użytku miejskiego. Wyróżnić wśród nich należy innowacyjność, autonomię, trakcję, pozycję za kierownicą, a przede wszystkim elektryfikację i łączność.

 

W ramach nowej inwestycji cały dotychczasowy zakład zostanie gruntownie odnowiony, a wszystkie obszary produkcyjne będą odpowiadały wysokim standardom technologicznym. Zakładane jest prowadzenie działań o charakterze innowacyjnym, na które składać się będą: inwestycje w park maszynowy, pozwalający stosować w procesie produkcyjnym nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, jak również zakup wyników prac badawczo- rozwojowych związanych z projektem nowego modelu samochodu.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Zdjęcie: Fiat Chrysler Automobile

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).