FEV Polska otwiera biuro w Poznaniu | MOTOFAKTOR

FEV Polska otwiera biuro w Poznaniu

person Adrian Januszkiewicz 11/10/2018

Nowe biuro ma oferować miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów, chcących projektować układy napędowe samochodów przyszłości.

FEV Polska Sp. z o.o. jest częścią FEV Group – międzynarodowej firmy badawczo-rozwojowej, od 40 lat wspierającej czołowych producentów pojazdów osobowych, ciężarowych oraz innych środków transportu jak chociażby producentów lokomotyw czy statków.

 

Specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu, badaniu i rozwoju całych układów napędowych: spalinowych, hybrydowych oraz elektrycznych. Rozwija także oprogramowanie sterujące pracą jednostki napędowej (silnika, skrzyni biegów, baterii) oraz zaawansowane systemy wspierające kierowcę (Advanced Driver Assistance System – ADAS). Dostarcza kompletne systemy pomiarowe wraz z oprogramowaniem do badania układów napędowych, symulujące najróżniejsze warunki atmosferyczne i profile obciążenia jednostki napędowej.

 

Od momentu powstania FEV nieustannie mierzy się z wyzwaniami i opracowuje rozwiązania, dzięki którym układy napędowe są bardziej wydajne, a motoryzacja bezpieczniejsza i bardziej ekologiczna. Poniżej kilka przykładowych rozwiązań, które na przestrzeni historii działalności firmy w branży motoryzacyjnej, wprowadził zespół FEV lub w znaczącym stopniu uczestniczył w ich wczesnym rozwoju:

 

  • Trójfunkcyjny konwerter katalityczny – TWC (ang. Three Way Catalyst)
  • System sterowania zmiennymi fazami rozrządu – VVC (ang. Variable Valve Control)
  • Wtryskiwacz piezoelektryczny układu typu Common Rail (ang. Piezoelectrically Controlled Common Rail Injectors)
  • Filtr cząstek stałych – DPF (ang. Diesel Particulate Filter)
  • Korbowód zapewniający zmienny stopień sprężania silnika – VCR (ang. Connecting Rod with Variable Compression Ratio)
  • Elektrycznie wspomagana turbosprężarka (ang. Electric Booster Compressor)

 

Otwierany w Poznaniu oddział skupiać się będzie na komputerowych symulacjach następujących obszarów:

 

  • MES – wytrzymałości zmęczeniowej głównych komponentów silników spalinowych i napędów elektrycznych.
  • MBD (MBS) – dynamiki układów rozrządu, układów tłokowo-korbowych oraz globalnej dynamiki silnika.
  • CFD – analizy układów chłodzenia silnika, procesów spalania oraz procesów oczyszczania spalin.

 

Poznański zespół będą tworzyć inżynierowie posiadający wysokie kompetencje zawodowe i specjalistyczną wiedzę niezbędną do zajmowania się zagadnieniami związanymi z analizą części silnikowych oraz układów przeniesienia mocy w symulacjach komputerowych z wykorzystaniem zaawansowanych metod obliczeniowych CAE.

 

Pracownicy FEV w Poznaniu będą mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii i możliwość pracy nad najciekawszymi zagadnieniami z branży automotive. Firma gwarantuje również wgląd do fundamentalnej wiedzy i metod stosowanych w projektowaniu układów napędowych.

 

W poznańskim oddziale FEV będzie starał się zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, mających zdolność do analitycznego myślenia i wyciągania prawidłowych wniosków z analiz.

 

Obecnie firma zajmuje powierzchnię biurową przy Al. Niepodległości 6 w Poznaniu.

 

Więcej informacji na temat firmy oraz miejsc pracy można znaleźć odwiedzając jej stronę internetową.

 

Źródło: Urząd Miasta Poznania

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).