Ferodo oferuje klocki hamulcowe do EV | MOTOFAKTOR

Ferodo oferuje klocki hamulcowe do EV

person Redakcja 6/06/2023

Ferodo oferuje w swojej gamie specjalne klocki hamulcowe do samochodów elektrycznych i hybrydowych. Ich charakterystyka jest różna od tych do spalinowych.

 

Samochody elektryczne pod względem wizualnym i funkcjonalnym mocno upodobniły się do konstrukcji spalinowych. Spójna stylizacja, przestronne wnętrze, pakowny bagażnik i z generacji na generację – coraz dłuższy zasięg sprawiają, że przestajemy postrzegać je jako nietypowe zjawisko na drodze. Nie można jednak zapominać, że technicznie to zupełnie inna klasa i ma odrębne wymagania, także wobec układu hamulcowego.

 

Istotnych różnic dla układu hamulcowego jest wiele i trudno jednoznacznie określić, które z nich są ważniejsze. Chodzi tu np. o wyższą masę pojazdu wynikającą z zabudowy akumulatorów, ale nie tylko. Samochody hybrydowe i elektryczne hamują głównie silnikiem. Klocki hamulcowe aktywowane są okazjonalnie – zwykle w końcowej fazie hamowania albo podczas hamowania intensywnego lub w sytuacjach zagrożenia stłuczką lub wypadkiem.

 

Mniejsze zużycie eksploatacyjne klocków hamulcowych oznacza, że będą wymieniane rzadziej, a tym samym muszą mieć większą wytrzymałość na upływ czasu.

 

To oczywiście nie wszystko. Kolejną ważną dla układu hamulcowego różnicą między samochodem spalinowym a elektrycznym jest niski poziom hałasu. W takim otoczeniu ewentualne piski lub szumy klocków są odbierane jako szczególnie wyraźne i bardzo nieprzyjemne, a zatem konstruktorzy musieli poradzić sobie także z takim wyzwaniem.

Klocki hamulcowe Ferodo, wykonane w technologii ECO-FRICTION, zostały od podstaw opracowane z myślą o samochodach elektrycznych i hybrydowych, a następnie przeszły z powodzeniem długotrwałe testy laboratoryjne i drogowe. Co więcej – producent zadbał o to by ich produkcja była ekologiczna, a pyły generowane podczas zużywania się i ścierania występowały w ograniczonej ilości i nie miały szkodliwego wpływu na otoczenie. Prace nad klockami ECO-FRICTION trwały…5 lat!

 

Dzięki technologii ECO-FRICTION Ferodo jest wiodącym dostawcą ekologicznych klocków hamulcowych. Oferta do pojazdów elektrycznych zapewnia pokrycie ponad 95% modeli. Klocki hamulcowe Ferodo są montowane jako oryginalne wyposażenie do Audi, BMW, Hondy, Jaguara, Porsche, Tesli, VW i wielu innych pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

 

Więcej informacji o produktach Ferodo można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: DRiV

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).