Ferodo: nowe klocki i tarcze hamulcowe | MOTOFAKTOR

Ferodo: nowe klocki i tarcze hamulcowe

person Joanna Piszcz 19/06/2018

Pierwsze na rynku wtórnym klocki do Alfy Romeo Stelvio i Forda Fiesty VII.

Federal-Mogul Motorparts rozszerza ofertę marki Ferodo o 54 nowe wysokiej jakości produkty hamulcowe. Wśród nowości znajdziemy klocki i tarcze hamulcowe do pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych, czujniki zużycia okładzin ciernych, przewody hamulcowe oraz bębny hamulcowe. Ferodo jest jednocześnie pierwszą marką, która wprowadza na rynek części zamiennych klocki hamulcowe na oś przednią Alfy Romeo Stelvio i Forda Fiesty VII generacji. Wszystkie nowe referencje Ferodo są już dostępne w polskiej sieci dystrybucyjnej.

Produkcja części hamulcowych o jakości OE oraz rozszerzenie oferty dla warsztatów o produkty do najnowszych modeli Alfy Romeo i Forda to kolejne potwierdzenie wiodącej pozycji Ferodo na światowym rynku produktów hamulcowych. Marcin Sochaczewski Marketing Director Central & Northern Europe z Federal-Mogul Motorparts

 

Klocki FDB4932 dla modelu Stelvio oraz FDB4816 dla Fiesty VII pasują na przednią oś wersji napędzanych silnikami benzynowymi oraz Diesla. Ponadto oferta klocków hamulcowych Ferodo powiększyła się o 7 innych referencji do pojazdów osobowych, między innymi dla Audi A4 B9 / Audi A5 II (FDB4871), Fiata Tipo / Fiata 500L i Opla Corsy E (FDB4879), Dacii Logan II / Sandero II i Renault Clio IV (FDB4907).

 

Wśród nowości Ferodo są również 24 referencje tarcz hamulcowych, dedykowane między innymi do Audi A4 B9 / Audi A5 II (DDF2596C-1 / DDF2597C-1), Hondy Civic IX (DDF2473C), Renault Kadjar i Nissana Qashqai II (DDF2466C). Pokrycie rynku przez Ferodo rośnie również w segmencie pojazdów dostawczych i ciężarowych. Wśród nowości dla tej grupy pojazdów znajduje się 15 referencji klocków, tarcz i czujników zużycia okładzin ciernych. Ponadto w sprzedaży pojawiło się 5 nowych modeli przewodów hamulcowych oraz nowe bębny hamulcowe FDR329755 do Hyundaia Getza. Pełna lista nowych referencji jest dostępna u dystrybutora marki FerodoInter Cars.

 

Marka Ferodo powstała pod koniec XIX wieku. W kolejnych dekadach wprowadziła wiele innowacji technicznych i obecnie jest jednym ze światowych liderów w produkcji części na pierwszy montaż (OE) oraz części zamiennych na potrzeby rynku wtórnego. W 1956 roku Ferodo zaprezentowało pierwszy klocek hamulcowy do seryjnie produkowanego samochodu (Triumph TR3), a kilka lat temu marka pokazała pierwszy bezmiedziowy klocek hamulcowy w technologii Eco-Friction, czym przyczyniła się do ograniczenia wpływu motoryzacji na środowisko.

 

Więcej informacji o produktach Ferodo można uzyskać na stronie www.ferodo.pl, dzwoniąc na bezpłatną infolinię techniczną Federal-Mogul Motorparts (00 800 33 33 72 56, obsługa w języku polskim) lub kontaktując się z lokalnym dystrybutorem produktów Ferodo.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).