Federal-Mogul: relacja z EuroNASCAR we Francji na stronie MOOG | MOTOFAKTOR

Federal-Mogul: relacja z EuroNASCAR we Francji na stronie MOOG

person Redakcja 4/07/2018

W miniony weekend odbyły się pierwsze w historii europejskiej serii NASCAR zawody na torze owalnym, z których relację można obejrzeć na stronie MOOG.

Podczas Oval World Challenge, bo pod taką nazwą rozegrano 2 ostatnie rundy NASCAR Whelen Euro Series (NWES), zasady obowiązujące w kwalifikacjach i półfinałach nawiązywały do przebiegu legendarnego wyścigu Daytona 500. Dzięki temu w sobotę oraz niedzielę obyło się po 6 wyścigów. Po piątkowych kwalifikacjach kierowcy każdej dywizji zostali podzieleni na 2 grupy. Dziesięciu najlepszych kierowców z każdego półfinału dywizji awansowało do decydującej walki na torze. We Francji najszybszym kierowcą dywizji Elite 1 został Alon Day (#54 CAAL Racing Toyota Camry), dla którego było to 14. zwycięstwo w NWES, w tym pierwsze na torze owalnym. Z kolei w Elite 2 triumfował Francuz, Ulysse Delsaux (#3 Tepac RDV Compétition Toyota Camry).

 

Relacje z kwalifikacji i wyścigów można obejrzeć na stronie internetowej MOOG. Elementy układu kierowniczego i zawieszenia tej marki już od 52 lat wspierają mistrzów amerykańskich wyścigów Monster Energy NASCAR Cup Series oraz znajdują się we wszystkich samochodach NASCAR Whelen Euro Series 2018.

 

Arena ostatnich wyścigów – tor Tours Speedway, znajduje się zaledwie kilometr od centrum niewielkiego miasta Tours nad Loarą. Okrążenie o długości 650 metrów posiada 2 różne nachylenia: 9 stopni przy zakrętach 1 i 2 oraz 10,5 stopnia przy zakrętach 3 i 4, co sprawia, że wyścigi są pełne emocji. Często dochodzi do walki drzwi w drzwi, a agresywny i kontaktowy styl wyścigów NASCAR jest niezwykle lubiany przez entuzjastów sportów motorowych w Europie.

 

Organizowane od 2012 roku wyścigi NASCAR Whelen Euro Series to rywalizacja samochodów homologowanych wg specyfikacji NASCAR, napędzanych potężnymi silnikami V8 o mocy 400 KM. Mistrzostwa są organizowane w dwóch dywizjach – ELITE 1, dla kierowców zawodowych i półzawodowych, oraz ELITE 2, dla młodych kierowców oraz uczestników sklasyfikowanych na poziomach Srebrnym i Brązowym. W 2017 roku wyścigi NASCAR Whelen Euro Series obejrzało 150 000 osób.

 

Kalendarz 2018 obejmuje 12 rund na torach drogowych w Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Belgii oraz jednym torze owalnym we Francji. Sezon zakończy runda finałowa na Circuit Zolder w Belgii (20-21 października). Rok 2018 jest bardzo ważny dla rozwoju NASCAR Whelen Euro Series. Do rywalizacji na torze dołączyły nowe zespoły i kilku doświadczonych kierowców. Polacy kibicują Maciejowi Dreszerowi, dla którego jest to drugi sezon w NASCAR, tym razem w zespole CAAL Racing, w którym jeździ Alon Day, ubiegłoroczny zwycięzca NWES. Tym razem polski kierowca nie startował na owalnym torze w Tours. Plany i osiągnięcia Macieja Dreszera można na bieżąco śledzić na jego profilu społecznościowym.

MOOG to jedna z czołowych marek na rynku części zamiennych. Jest znana z najnowocześniejszych technologii oraz wysokiej jakości, niezawodności i dobrej pracy. To doskonałe partnerstwo przynosi korzyści wszystkim, w tym naszym zespołom, kierowcom i fanom poprzez rosnącą popularność tych emocjonujących i wywodzących się ze Stanów Zjednoczonych wyścigów. To także konkretne korzyści ze stosowania części MOOG. Jerome Galpin prezes i dyrektor generalny NASCAR Whelen Euro Series

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).