Federal-Mogul: klocki Ferodo w nowej Fieście | MOTOFAKTOR

Federal-Mogul: klocki Ferodo w nowej Fieście

person Adrian Januszkiewicz 1/08/2018

Klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction będą montowane na oś przednią najbardziej popularnych wersji nowego Forda Fiesty.

Po 5 latach badań, Ferodo jako pierwsza marka na rynku wtórnym wprowadziła bezmiedziowe klocki hamulcowe, które tworzą linię Eco-Friction. Na etapie rozwoju i testów, ocenie poddano ponad 1500 materiałów i 25 mieszanek. Tak opracowane klocki hamulcowe, o składzie przyjaznym dla środowiska i ze znaczną redukcją emisji drobnych cząstek, wyróżnia poprawa bezpieczeństwa, lepsze tłumienie hałasu i najlepsza w swojej klasie skuteczność hamowania.

Wspaniale jest zobaczyć, jak kolejny producent pojazdów wybiera klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction, szczególnie do tak popularnego modelu jak Ford Fiesta. Zmiany prawne wymagają ograniczenia zawartości miedzi w klockach hamulcowych. Dlatego opracowaliśmy nowy materiał cierny, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2014 roku. To potwierdza nasz wkład w wyznaczanie nowych kierunków rozwoju branży hamulcowej – tworzenie technologii, która wyprzedziła wymagania rynku. Gozde Kirali Brand Manager, Braking, Federal-Mogul Motorparts EMEA

 

Do produkcji klocków hamulcowych Ferodo używa się od 20 do 30 materiałów, z których każdy ma inne funkcje. Jak mówi producent, już na etapie projektowania było jasne, że nie istnieje jeden materiał, który mógłby zastąpić miedź. Stąd klocki hamulcowe Ferodo Eco-Friction wykorzystują m.in. siarczki metali, minerały, włókna, cząstki ceramiczne i grafit, aby uzyskać taką charakterystykę zużycia i tarcia jak klocki hamulcowe z miedzią.

Skuteczność klocków Ferodo Eco-Friction została wielokrotnie potwierdzona. Testy z użyciem sześciu różnych pojazdów wykazały, że technologia Eco-Friction zwiększa do 17%* siłę hamowania w porównaniu z konkurencją. Na uwagę zasługuje również wysokie pokrycie rynku. Nowa technologia jest obecnie dostępna w 90% klocków, a Ferodo zajmuje wiodącą pozycję wśród dostawców klocków hamulcowych przyjaznych dla środowiska.

 

Ford Fiesta został wprowadzony na rynek w 1976 roku, a jego dotychczasowa sprzedaż na świecie przekroczyła 16 milionów. Od 2017 roku produkowana jest VII generacja tego modelu. Tym samym historia Fiesty liczy już ponad 40 lat.

 

Więcej informacji o produktach Ferodo, w tym bezmiedziowych klockach hamulcowych Eco-Friction, można znaleźć na stronie www.ferodo.pl, dzwoniąc na bezpłatną infolinię techniczną Federal-Mogul Motorparts (00 800 33 33 72 56, obsługa w języku polskim) lub kontaktując się z lokalnym dystrybutorem.

 

*Źródło: Testy hamowania przeprowadzone przez dział badań i rozwoju Federal-Mogul Motorparts, poświadczone przez niezależny ośrodek badawczy MIRA w Wielkiej Brytanii.

 

Źródło: Federal-Mogul

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).