FCA sprzedaje Magneti Marelli japońskiej spółce | MOTOFAKTOR

FCA sprzedaje Magneti Marelli japońskiej spółce

person Joanna Piszcz 23/10/2018

Fiat Chrysler Automobiles NV zawarł ostateczne porozumienie z CK Holdings oraz Calsonic Kansei Corporation dotyczące sprzedaży Magneti Marelli S.p.A.

CK Holdings to spółka holdingowa Calsonic Kansei Corporation, wiodącego japońskiego dostawcy komponentów samochodowych. Po zamknięciu transakcji, CK Holdings zostanie przemianowane na Magneti Marelli CK Holdings. Połączone firmy Calsonic Kansei i Magneti Marelli będą największym światowym dostawcą branży motoryzacyjnej z łącznymi przychodami w wysokości 15,2 mld EUR rocznie – informuje Fiat Chrysler Automobiles NV. Wartość transakcji to 6,2 miliarda euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2019 r.

 

Nowy podmiot będzie dysponował blisko 200 oddziałami i centrami badawczo-rozwojowymi w Europie, Japonii, obu Amerykach i regionie Azji i Pacyfiku. Połączoną firmę poprowadzi Beda Bolzenius, obecnie CEO w Calsonic Kansei z siedzibą w Japonii. Ermanno Ferrari, dyrektor generalny Magneti Marelli, dołączy do zarządu Magneti Marelli CK Holdings.

 

Calsonic Kansei jest globalnym producentem części samochodowych specjalizujący się w termice, układach wydechowych i elektronice. Spółka ma siedzibę w Saitama w Japonii i niedawno obchodziła 80-lecie działalności. Skonsolidowane przychody za rok podatkowy 2017, który zakończył się w marcu 2018 r., to 7,7 mld EUR.

 

Firma Magneti Marelli posiada w Polsce 5 zakładów:

 

  • Magneti Marelli Poland/Automotive Lighting (Sosnowiec)
  • Magneti Marelli Poland (Sosnowiec)
  • Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko (Bielsko-Biała)
  • Plastic Components Fuel Systems Poland (Sosnowiec)
  • Plastic Components and Modules Poland (Sosnowiec)

 

Źródło: FCA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).