FCA kończy sprzedaż Magneti Marelli

person Adrian Januszkiewicz 7/05/2019

Fiat Chrysler Automobiles ogłosił zakończenie sprzedaży Magneti Marelli, na rzecz holdingu Calsonic Kansei Corporation, wiodącego japońskiego dostawcy części samochodowych.

W związku z zamknięciem transakcji FCA otrzymało wynagrodzenie pieniężne w wysokości około 5,8 mld euro.

Dziękujemy pracownikom Magneti Marelli za ich zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych produktów przy jednoczesnym wspieraniu celów biznesowych FCA. FCA pozostaje zaangażowana w Magneti Marelli, z nową firmą będącą nadal kluczowym dostawcą i jestem przekonany, że ta transakcja zapewni silną przyszłość dla pracowników i innych zainteresowanych stron. Ta sprzedaż uwzględnia również pełną wartość strategiczną Magneti Marelli, poprawiając naszą pozycję finansową, dostarczając wartość naszym akcjonariuszom i pozwalając nam skupić się na naszym podstawowym portfolio produktów. Mike Manley dyrektor generalny FCA

 

FCA ogłosiła również, że jej Rada Nadzorcza zatwierdziła nadzwyczajną wypłatę środków pieniężnych posiadaczom akcji zwykłych FCA w wysokości 1,30 euro za akcję, co odpowiada całkowitej dystrybucji około 2 mld euro z wpływów netto z tej transakcji.

 

Źródło: FCA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl