FCA i Aurora będą rozwijać technologię jazdy autonomicznej

person Adrian Januszkiewicz 11/06/2019

FCA, chcąc dogonić rywali w najnowocześniejszych technologiach, nawiązuje współpracę z Aurorą, która skupi się na pojazdach użytkowych na rynku amerykańskim.

Fiat Chrysler Automobiles NVAurora Innovation Inc. z Doliny Krzemowej podpisałli umowę o zintegrowaniu platformy do samodzielnej jazdy Aurory z liniami pojazdów użytkowych FCA w Stanach Zjednoczonych. Nie ujawniono one wartości finansowej umowy, liczby planowanych pojazdów ani terminu ważności umowy.

Jako część autonomicznej strategii pojazdów FCA, będziemy kontynuować współpracę ze strategicznymi partnerami w celu zaspokojenia potrzeb klientów w szybko zmieniającej się branży. Mike Manley dyrektor generalny Fiata

 

Informacja pojawiła się w mniej niż tydzień po nieudanych negocjacjach producenta samochodów z francuskim Renault SA, co rodziło pytania o jego zdolność do konkurowania jako samodzielna firma w branży wydającej miliardy dolarów na przyszłe technologie.

 

Akcje FCA wzrosły o 2,4% do 13,52 USD o 9:33 czasu lokalnego na giełdzie w Nowym Jorku.

 

W Aurorze FCA ma partnera, którego trzech współzałożycieli uważa się za jedną z czołowych możliwości do urzeczywistnienia samojeżdżących samochodów. Startup zebrał w lutym ponad pół miliarda dolarów od firm wspierających, w tym Sequoia Capital i Amazon.com Inc. Transakcja z FCA dodaje kolejnego znaczącego producenta do rosnącej liczby partnerów przemysłowych Aurory, w tym Hyundai Motor Co. i Volkswagen AG.

 

FCA ma już umowę na dostarczanie Waymo, jednostki napędowej Alphabet Inc, do ponad 62 000 hybrydowych minivanów Chrysler Pacifica, aby stworzyć autonomiczne pojazdy, które mogłyby zostać sprzedane publicznie. Waymo przejmuje nieużywany obiekt w Detroit, aby wyposażyć pojazdy w oprogramowanie do samodzielnej jazdy, a firma powinna zacząć robić to w połowie tego roku.

 

Włosko-amerykański producent samochodów również dołączył do konsorcjum technologicznego prowadzonego przez BMW AG w 2017 roku. Jak powiedział w ubiegłym miesiącu prezes Fiata, John Elkann, pojazdy Maserati  produkowane przez FCA będą pierwszymi wykorzystującymi technologię samonapędzającą opracowaną przez BMW.

 

Źródło: Bloomberg.com

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl