Faurecia wyróżniona za inkluzywność i różnorodność | MOTOFAKTOR

Faurecia wyróżniona za inkluzywność i różnorodność

person Adrian Januszkiewicz 26/05/2022

Faurecia znalazła się na liście organizacji, wykazujących się dojrzałością pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowaniem inkluzywności.

 

Dzisiejszy świat stawia przed firmami obowiązek działania w duchu wartości. Do najczęstszych wyzwań, jakim muszą stawić czoła, należą problemy ekologiczne i społeczne. Te z nich, które potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zarządzać organizacją w dojrzały sposób, odpowiadając przy tym na problemy współczesnego świata, są lepiej oceniane przez rynek i zyskują w oczach klientów. Jednak za słowami wielu firm, często nie idą czyny. Faurecia nie tylko mówi o swoich wartościach, ale również realizuje je w praktyce, co potwierdziła biorąc udział w badaniu Diversity IN Check.

 

Badanie, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prowadzone jest w oparciu o kwestionariusz udostępniany zainteresowanym pracodawcom. Spełnia on uznane międzynarodowe standardy i wytyczne, dzięki czemu jest wiarygodny i pozwala firmie zrozumieć na jakim poziomie dojrzałości znajduje się organizacja. Firmy, które zdecydują się wziąć udział w badaniu otrzymują punkty za odpowiedzi na pytania w każdej z pięciu kategorii:

 

  • Podstawy zarządzania,
  • Programy i działania,
  • Budowanie zaangażowania,
  • Wskaźniki rezultatów,
  • Dodatkowe pytania związane z COVID-19.

 

Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów, firma trafia na listę najbardziej zaawansowanych pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce. Badanie jest sposobem na lepsze poznanie i sprawdzenie dojrzałości swojej organizacji, a znalezienie się na liście Diversity IN Check to jasny sygnał, zarówno dla partnerów biznesowych, jak i klientów, że dana firma to odpowiedzialny pracodawca. Szczególnie, że wynik badania i wejście na listę zostają potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Jednak w przypadku tak ważnego tematu, nie sam certyfikat jest najważniejszy, ale opiniowana kultura organizacyjna.

 

W naszej firmie, która stereotypowo kojarzona jest z mężczyznami, 40% załogi stanowią kobiety — mówi Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager – Dzięki takiemu zróżnicowaniu zespołu, jesteśmy w stanie osiągać satysfakcjonujące wyniki i wysoką wydajność pracy. Budowanie spójności społecznej i dobrze wykorzystany potencjał różnorodności to efekty, które są najczęściej wymieniane, w kontekście firm, stawiających na różnorodność i inkluzywność. W Faurecii cieszym się nimi na a co dzień, a dziś świętujemy, że ważne dla nas wartości, są doceniane także przez innych.

 

Źródło: Faurecia

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).