Faurecia Women’s Summit – różnorodność siłą motobranży | MOTOFAKTOR

Faurecia Women’s Summit – różnorodność siłą motobranży

person Adrian Januszkiewicz 11/10/2021

30 września pracownice Faurecii spotkało się w Uniejowie na pierwszym w Polsce Faurecia Women’s Summit.

Aż 40% załogi Faurecii w Polsce stanowią kobiety. Spotkać je można na każdym szczeblu organizacyjnym: od linii produkcyjnych, przez kierowniczki działów, stanowiska specjalistyczne w zespołach badawczo-rozwojowych, aż po członkinie zarządu. W wyniku wewnętrznego konkursu firma wyłoniła niedawno 30 najbardziej zaangażowanych pracownic, które zostały uznane za Liderki Różnorodności w swoich zakładach. Wszystkie wzięły udział w Faurecia Women’s Summit.

Faurecia Women’s Summit to jedno z działań wpisujących się w utworzony 3 lata temu program Faurecia Gender Diversity i szerszą strategię firmy na rzecz budowania różnorodności i inkluzywności. Uczestniczki wydarzenia miały szansę nie tylko na wymianę doświadczeń i zdobywanie nowych umiejętności w ramach specjalnych warsztatów, ale także na odpoczynek i działania kreatywne – wspólnie namalowały mural symbolizujący kobiecą stronę Faurecii. Celem spotkania było również zdefiniowanie obszarów i narzędzi, kluczowych dla rozwoju zespołów w obszarze diversity.

Spotkanie było też okazją do świętowania. 29 września Faurecia dołączyła do prestiżowego grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności w Polsce. Karta jest międzynarodową inicjatywą pod patronatem Komisji Europejskiej. Wyraża zobowiązanie firmy do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Oznacza także gotowość firmy do zaangażowania w te działania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej.

To wyjątkowy moment dla naszej firmy. Kończący się właśnie Faurecia Women’s Summit to pierwszy event tego typu w historii polskich zakładów firmy. Jesteśmy dumni i dumne z przełamywania stereotypu, że kobiety nie mają predyspozycji do pracy w branży automotive. Każdego dnia nasze pracownice pokazują, że mają wiedzę i doświadczenie niezbędne do kreowania motoryzacji przyszłości. Dzięki współpracy z uczelniami możemy przekazywać ideę współpracy w różnorodnym środowisku młodym ludziom, zachęcając tym samym uczennice i studentki do rozważenia kariery w obszarze uznawanym dotychczas za typowo męski. Ewa Kwiecińska Country Communication Manager w Faurecii

 

Źródło: Faurecia

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).