Faurecia sponsorem wyścigu Górale na Start 2022 | MOTOFAKTOR

Faurecia sponsorem wyścigu Górale na Start 2022

person Adrian Januszkiewicz 21/06/2022

Faurecia, należąca do Grupy FORVIA, dołączyła do grona firm wspierających organizowany od lat wyścig kolarski Górale na Start i została głównym sponsorem wydarzenia.

Kolarstwo na najwyższym poziomie

Organizowane od 25 lat wydarzenie sportowe Górale na Start to zawody MTB z międzynarodową kategorią UCI, które są jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez w zakresie sportu wyczynowego nie tylko w Wałbrzychu, ale także w całej Polsce. Impreza cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród sportowców, jak i miłośników kolarstwa. Tegoroczna trasa była zlokalizowana w Parku im. Jana III Sobieskiego i dostarczyła zawodnikom, jak i kibicom wielu emocji.

 

Jubileuszowy wyścig odbył się w minioną niedzielę 19 czerwca. Imprezę rozpoczęła konkurencja w kategorii Żak dla najmłodszych uczestników, którzy posiadają licencją sportową. Kolejno na trasie pojawiali się kolarze reprezentujący starsze kategorie wiekowe od najbardziej prestiżowej Elite aż do Masters, w której ścigają się najbardziej doświadczeni zawodnicy zbierający punkty do klasyfikacji Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Podczas wyścigu, na równoległej trasie i terenie miasteczka zawodów, odbyły się m.in. konkurencje techniczne i zabawy rowerowe dla dzieci poniżej 11. roku życia.

 

Dla kolarzy nie tylko z Polski, ale i pobliskich Czech czy Litwy, wyścig Górale na Start był wyjątkową okazją do zmierzenia się z utytułowanymi zawodnikami z KROSS ORLEN Cycling Team. Ponadto, w trakcie wyścigu rozstrzygnęły się losy Pucharu Polski. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 500 uczestników.

 

Każde wsparcie ma znaczenie

Faurecia, jako sponsor wydarzenia, zapewniła nie tylko wsparcie logistyczne, ale także ufundowała najlepszym zawodnikom z każdej kategorii nagrody w postaci profesjonalnych plecaków oraz nerek rowerowych. Dzieci otrzymały praktyczne zestawy gadżetów, w tym kamizelki i odblaski, które zwiększą ich bezpieczeństwo podczas wakacji. W wyścigu udział wzięli również profesjonalnie wyposażeni i przygotowani pracownicy Faurecii.

 

Nasi pracownicy od wielu już lat biorą udział w wydarzeniu Górale na Start, dlatego naturalną konsekwencją było dla nas wsparcie tego wydarzenia. Chcieliśmy połączyć siły z organizatorami i dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju kolarstwa górskiego w Polsce. Jesteśmy dumni z tytułu sponsora głównym wyścigu. W Faurecii wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna i staramy się wspierać sportowe pasje naszych pracowników – podkreśla Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.

 

Głównym organizatorem wydarzenia był Klub Kolarstwa Wałbrzych, a współorganizatorem Gmina Wałbrzych.

 

 

Źródło: Faurecia

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).