Faurecia rozwija zakład w Grójcu | MOTOFAKTOR

Faurecia rozwija zakład w Grójcu

person Adrian Januszkiewicz 28/12/2021

W połowie grudnia Faurecia otworzyła rozbudowaną strefę socjalną dla swoich pracowników w zakładzie Mechanizmów w Grójcu.

W uroczystym otwarciu nowej części grójeckiego zakładu, zatrudniającego około 1300 osób, udział wzięli m.in. burmistrz miasta Dariusz Gwiazda, samorządowcy, szefowie grójeckich instytucji, dziennikarze, przedstawiciele straży pożarnej oraz policji. Goście mogli przyjrzeć się z bliska efektom prac modernizacyjnych, które istotnie podniosły komfort i jakość pracy pracowników grójeckiej fabryki

Kobiety silnym filarem branży motoryzacyjnej

W zakładach Faurecii kobiety odgrywają niezwykle ważną rolę, dlatego firma angażuje się
w otoczenie opieką zatrudnionych w firmie pań. Tym samym stara się przekonywać kolejne z nich do pracy w tej dotąd stereotypowo męskiej branży. Dlatego nowa inwestycja obejmuje zarówno stworzenie nowej i przestronnej stołówki, jak i dedykowanej pracownicom Faurecii szatni. Obecnie w grójeckim zakładzie pracuje 100 kobiet, ale ambicją zakładu jest to, aby w przyszłości było ich znacznie więcej. Praca w zakładzie zajmującym się produkcją prowadnic do samochodów jest wymagająca, jednak stała poprawa jakości i warunków pracy oraz automatyzacja procesu produkcji pozwala podejmować ją także kobietom.

 

Prace modernizacyjne były niemałym wyzwaniem dla całego zakładu. Bardzo cieszymy się z tego, że otwarcie stołówki i rozbudowa części socjalnej dla pracowników to kolejne przedsięwzięcie poprawiające warunki w naszym zakładzie. Naszą ambicją jest dalszy, dynamiczny rozwój największego w powiecie grójeckim zakładu produkcyjnego, a to nie byłoby możliwe bez naszych pracowników. Weszliśmy na rynek samochodów premium i chcemy już tam pozostać, dlatego rozbudowa zakładu i nowe inwestycje są dla nas niezwykle ważne –mówi Bartosz Jóźwik, dyrektor zakładu Faurecii w Grójcu.

Inwestycje, które zmieniają region

Faurecia, jeden z największych producentów technologii motoryzacyjnych na świecie, w ciągu najbliższych 4 lat zamierza zainwestować w rozbudowę grójeckiej fabryki aż 67 milionów euro. Dziennie grójecka fabryka wykonuje ponad 2 miliony operacji, zajmując się m.in. produkcją prowadnic do foteli samochodowych dla popularnych europejskich marek tj.: Mercedes-Benz, Nissan czy BMW.

 

Źródło: Faurecia

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).