Fatalny stan opon

person Redakcja 9/11/2019

Wystające druty, dziury i zdarty bieżnik - w takim stanie były opony naczepy, którą przewożono ciężką ceramikę.

Niebezpieczny transport został wstrzymany przez patrol opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. W czwartek (7 listopada) inspektorzy ITD z Opola zatrzymali do kontroli zespół pojazdów przewożący ładunek ceramiki z Opoczna do Kędzierzyna – Koźla. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu, inspektorzy zwrócili uwagę na stan opon pierwszej osi naczepy. Miały one zdarty do granic możliwości bieżnik, dziury i wystawały z nich druty.

 

Naczepa z oponami w takim stanie stwarzała zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego. Finał kontroli to zakaz dalszej jazdy, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego i kara finansowa dla przewoźnika. Za dopuszczenie niesprawnej naczepy do ruchu drogowego przewoźnikowi grozi kara w wysokości 2 tysięcy złotych.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).