FAG Complete Hub - łatwiejsza wymiana łożysk koła | MOTOFAKTOR

FAG Complete Hub - łatwiejsza wymiana łożysk koła

person Adrian Januszkiewicz 9/10/2020

Schaeffler rozszerza ofertę produktową o FAG Complete Hub dla pojazdów ciężarowych w celu szybszej i łatwiejszej wymiany łożysk koła.

W zależności od typu, piasta koła FAG zawiera sprawdzone rozwiązania firmy Schaeffler takie jak, FAG Repair Insert Unit (RIU), FAG Truck Hub Unit (THU) lub FAG SmartSET. Kompletna piasta FAG jest wstępnie zmontowana z łożyskami FAG, mocowaniem tarczy hamulcowej i pierścieniem ABS oraz zawiera wszystkie elementy potrzebne do jej wymiany, takie jak śruby czy szpilki.

 

Łożyska kół są jednymi z najbardziej obciążonych elementów w pojazdach ciężarowych, a ich naprawa jest kłopotliwa i czasochłonna. Schaeffler opracował FAG Complete Hub, która jest wstępnie zmontowana, wstępnie ustawiona i nasmarowana na cały okres użytkowania. Oszczędza to czas potrzebny na wymianę oraz eliminuje powstawanie błędów, takich jak niedostateczne smarowanie czy wnikanie zanieczyszczeń już na samym początku procesu naprawy. Dzięki wysokiej jakość komponentów i łatwemu montażowi zwiększa się jakość napraw i wydłuża okres międzyserwisowy.

 

W przypadku przeglądu lub naprawy np. hamulca, FAG Complete Hub pozwala na szybką naprawę, ponieważ piasta koła zawiera wstępnie zmontowany zestaw łożysk Schaeffler. Łożyska zawsze pozostają w piaście podczas montażu i demontażu stanowiąc całość. Nie ma potrzeby ponownego zakładania pierścienia wewnętrznego ani ponownego smarowania łożyska, co skraca czas naprawy. Właśnie te cechy sprawiają, że FAG Complete Hub wyróżnia się na tle konkurencji. Dotyczy to w szczególności zestawów z FAG SmartSET dla pojazdów ze standardowymi łożyskami stożkowymi.

 

FAG Complete Hub zawiera wyłącznie precyzyjnie wykonane łożyska kół FAG, posiadające gwarancję jakości oryginału. Każdy produkt podlega ścisłej kontroli. Sprawdzane jest wyważenie łożyska w piaście koła oraz płynna, lekka praca. Wszystkie komponenty są zgodne z jakością oryginału. Asortyment 24. produktów FAG obejmuje rozwiązania naprawcze do większości europejskich typów zastosowań.

 

Więcej informacji na temat produktów marki FAG i pełnej gamy produktów Schaeffler dla rynku części zamiennych można znaleźć na portalu www.repxpert.pl.

 

Źródło: Schaeffler

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).