Fabryki Mazdy w Japonii znów działają | MOTOFAKTOR

Fabryki Mazdy w Japonii znów działają

person Adrian Januszkiewicz 24/06/2020

Mazda oficjalnie wznowiła produkcję we wszystkich swoich fabrykach w Japonii po lockdownie z powodu pandemii COVID-19.

W wielu krajach świata przedsiębiorstwa stopniowo wznowiły swoją działalność jednocześnie wprowadzając środki zapobiegające dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na niektórych rynkach widać wzrost zainteresowania konsumentów zakupem nowych samochodów.

 

Dzięki uważnemu monitorowaniu popytu na wielu rynkach w ciągu ostatnich miesięcy i po okresie dostosowywania globalnej produkcji i dostaw, poziomy zapasów w zakładach Mazdy, w transporcie, w portach i u Dealerów sukcesywnie wracają do właściwych poziomów. W oparciu o obecne warunki, przed końcem lipca japońska marka wznawia działalność zmian dziennej i nocnej we wszystkich zakładach w Kraju Wschodzącego Słońca. Zakłady w Meksyku i Tajlandii będą nadal działać w ograniczonym wymiarze dni roboczych.

 

W rezultacie po tym, jak wielkość produkcji w fabrykach w Japonii wyniosła 40% w porównaniu z wolumenem produkcji w tym samym okresie ubiegłego roku, wielkość produkcji w lipcu w Japonii ma odzyskać aż do 80 % wolumenu w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku. W połączeniu z zagraniczną produkcją w Meksyku i Tajlandii łączna planowana wielkość produkcji w lipcu ma być o 150 % wyższa niż wielkość produkcji w czerwcu 2020 r. Mazda deklaruje wciąż ostrożne i elastyczne reagowanie na ciągle zmieniającą się sytuację.

Całkowita wielkość produkcji w zakładach w Japonii, Meksyku i Tajlandii

Dzień wznowienia produkcji w systemie dwuzmianowym dla zakładów w Japonii:

 

  • Wznowienie od 1 lipca: Ujina Zakład nr 1 oraz nr 2 (Hiroszima), Hofu Zakład nr 2 (Hofu, Yamaguchi)
  • Wznowienie od 27 lipca: Hofu Zakład nr 1 (Hofu, Yamaguchi)

 

Uwaga: w żadnej z fabryk nie planuje się dni z zawieszonymi zmianami.

 

Dni pracy dla fabryk w Meksyku i Tajlandii:

 

  • Mazda de Mexico Vehicle Operation (Salamanca, Guanajuato, Meksyk): praca od poniedziałku do czwartku (od pierwszego do czwartego tygodnia)
  • Auto Alliance (Tajlandia) Co., Ltd. (Rayong, Tajlandia): dostosowanie trybu pracy w trakcie opracowania

 

Uwaga: zmiany i dni robocze wymienione powyżej obowiązują w dniu ogłoszenia i mogą ulec zmianie w zależności od przyszłych okoliczności.

 

Źródło: Mazda

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).