ExxonMobil uruchamia Mobil EV | MOTOFAKTOR

ExxonMobil uruchamia Mobil EV

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2019

ExxonMobil ogłosił podczas targów motoryzacyjnych Frankfurt IAA 2019 uruchomienie swojej oferty Mobil EV skierowanej do pojazdów elektrycznych typu BEV.

Przewiduje się, że do roku 2040 łączna liczba pojazdów hybrydowych zasilanych z sieci, pojazdów BEV i pojazdów wyposażonych w ogniwa paliwowe przekroczy 20 procent światowej floty pojazdów dostawczych [1].

Mobilność się zmienia, a pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Klienci i producenci oryginalnego wyposażenia dla pojazdów elektrycznych chcą zoptymalizować zasięg i bezpieczeństwo swoich pojazdów elektrycznych, a firma ExxonMobil jest wyjątkowo dobrze przygotowana do zaspokojenia tych potrzeb. To dopiero początek rozwiązań produktowych i usługowych, które będziemy rozwijać w celu sprostania rosnącym wymaganiom naszych klientów. Russ Green wiceprezes ds. produktów smarnych firmy ExxonMobil

 

Zestaw produktów Mobil EV, zaprojektowany w celu sprostania potrzebom producentów i kierowców w zakresie mobilności pojazdów elektrycznych, zawiera starannie dobrane połączenie komponentów, dzięki któremu pojazdy elektryczne typu BEV mogą przemieszczać się na dłuższych dystansach między każdym ładowaniem, wydłużyć żywotność elementów składowych i zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji. Uwzględniając pełny zakres zastosowań tych pojazdów elektrycznych, asortyment produktów Mobil EV obejmuje:

 

  • Mobil EV Therm – serię płynów chłodniczych opracowanych w celu skutecznego odprowadzania ciepła i zwiększenia żywotności urządzeń takich jak akumulatory, silniki elektryczne i elektronika energetyczna;
  • Mobil EV Drive – serię produktów smarnych do przekładni redukcyjnych pojazdów elektrycznych, zaprojektowaną w celu ochrony przekładni i łożysk przed zużyciem w trosce o większą ich trwałość;
  • Mobil EV Cool Drive – serię płynów do przekładni redukcyjnych pojazdów elektrycznych ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi, przeznaczonych do smarowania przekładni i łożysk przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnego chłodzenia silników elektrycznych i układów energoelektronicznych.
  • Mobil EV Grease – produkty zapewniające ochronę, wydajność i niezawodność zastosowań w pojazdach elektrycznych, w tym silników elektrycznych, łożysk i przegubów homokinetycznych w szerokim zakresie warunków jazdy.

 

Budując na fundamencie ponad 135-letniego doświadczenia, firma ExxonMobil wykorzystuje opracowane przez siebie technologie płynów i wiedzę specjalistyczną w zakresie zarządzania sprzętem do wspierania producentów samochodów i podzespołów w tworzeniu pojazdów elektrycznych, które zapewniają klientom doskonałe wrażenia z jazdy.

 

Premiera odbędzie się po niedawnym rozszerzeniu partnerstwa z Porsche o współpracę nad samochodem Formuły E na sezon 2019/2020, będącego debiutem firmy ExxonMobil w wyścigach samochodów o napędzie elektrycznym. Firma ExxonMobil będzie dostarczać wysokowydajne płyny marki Mobil do elektrycznego układu napędowego bolidu Porsche, opracowane specjalnie na potrzeby pojazdów elektrycznych, w tym w zakresie przewodności elektrycznej, możliwości chłodzenia i kompatybilności materiałowej.

 

[1] 2019 Outlook for Energy: A Perspective to 2040, ExxonMobil, 2019

 

Źródło: Business Wire

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).