ExxonMobil i Porsche łączą siły na rzecz Formuły E | MOTOFAKTOR

ExxonMobil i Porsche łączą siły na rzecz Formuły E

person Adrian Januszkiewicz 13/09/2019

ExxonMobil poszerza swoją globalną współpracę z Porsche, dołączając do zespołu Formuły E tego luksusowego niemieckiego producenta samochodów w sezonie 2019/2020.

Rozpoczynając od pierwszego wyścigu w Arabii Saudyjskiej, który odbędzie się pod koniec roku, ExxonMobil będzie dostarczać wysokowydajne płyny do elektrycznego układu napędowego bolidu Porsche, opracowane specjalnie na potrzeby pojazdów elektrycznych.

Nasze wejście do Formuły E z Porsche to nie tylko rozszerzenie naszych udanych relacji biznesowych, ale poszerzenie owocnej współpracy, tym razem w zakresie wyścigów. W miarę jak Porsche zaczyna włączać się do walki o kluczowe miejsca i pokazywać możliwości swojej technologii pojazdów elektrycznych, ExxonMobil opracowuje pełen zestaw smarów marki Mobil, aby pomóc nowemu zespołowi Porsche w Formule E budować dalsze sukcesy na arenach wyścigowych na całym świecie. Sporty motorowe stanowią najlepszy poligon doświadczalny, dzięki któremu możemy kontynuować opracowywanie wysokowydajnych smarów i płynów. Russ Green wiceprezes firmy ExxonMobil ds. produktów smarnych

 

Pojazdy startujące w wyścigach samochodów elektrycznych korzystają z wysokowydajnej technologii smarowania, która zapewnia wyjątkowe korzyści dla akumulatora samochodu, w tym przewodność elektryczną, możliwości chłodzenia i kompatybilność materiałową.

Będąc naszym kluczowym partnerem technicznym od ponad 20 lat, ExxonMobil rozumie naszą filozofię dotyczącą osiągów jak żaden inny dostawca środków smarnych. ExxonMobil jest nie tylko cennym partnerem w naszej działalności handlowej, ale również ważnym partnerem w dążeniu do zwycięstw i zdobywania mistrzostw od Sebring po Le Mans. Decyzja o włączeniu ExxonMobil do naszego zespołu Formuły E, kiedy wkraczamy w ekscytującą nową erę wyścigów dla Porsche, była dla nas czymś oczywistym. Fritz Enzinger wiceprezes Porsche Motorsport

 

Nowe partnerstwo techniczne łączy dotychczasową działalność ExxonMobil w zakresie globalnych sportów motorowych prowadzoną z Porsche, w tym w ogólnoświatowych mistrzostwach wyścigów długodystansowych World Endurance Championships, serii wyścigów IMSA – WeatherTech SportsCar oraz cykli wyścigów pucharowych Porsche Mobil 1 Supercup, Porsche Carrera Cup i licznych wyścigów na całym świecie skierowanych do klientów.

 

Źródło: Business Wire

Zdjęcie główne: Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).