ExxonMobil i Albemarle tworzą platformę Galexia | MOTOFAKTOR

ExxonMobil i Albemarle tworzą platformę Galexia

ExxonMobil i Albemarle przedstawiły nową, przełomową ofertę katalizatorów i rozwiązań do obróbki wodorem w ramach platformy Galexia.

Platforma pozwala na usprawnienie działalności i zapewnienie lepszej realizacji potrzeb klienta w każdym ogniwie łańcucha wartości.

Przetwórcy ropy naftowej wymagają nie tylko lepszych produktów, ale również większych możliwości kreowania wartości i optymalizacji działalności. Wychodząc z naszą unikalną i kompleksową ofertą rozwiązań w ramach platformy Galexia, chcemy stworzyć naszym klientom możliwość zwiększenia produktywności w warunkach stale rosnącej konkurencji.

prezes ExxonMobil Catalysts and Licensing LLC - Dan Moore

 

Dzięki doświadczeniu technicznemu obu spółek, jak również ich dogłębnej znajomości funkcjonowania rafinerii i bogatemu dorobkowi udanych przedsięwzięć, klienci otrzymują najnowocześniejsze katalizatory do obróbki wodorem, a także możliwość skorzystania z ogromnego doświadczenia w optymalizacji załadunku katalizatora. Platforma Galexia to więcej niż zwykła oferta produktów – obejmuje ona również rozwiązania z zakresu analizy działalności i wskazywania możliwości uzyskiwania dodatkowej wartości w obrębie całego zakładu, pozwalając przetwórcom ropy naftowej na optymalizację wydajności.

Platforma Galexia generować będzie istotną wartość wynikającą z połączenia wzajemnie uzupełniającej się wiedzy na polu opracowywania i stosowania katalizatorów oraz wyjątkowego doświadczenia w dziedzinie funkcjonowania rafinerii. Jesteśmy gotowi na współpracę z klientami z myślą o wykorzystaniu pełni potencjału katalizatorów.

prezes Albermale Catalysts - Raphael Crawford

 

Nowe przedsięwzięcie ExxonMobil i Albemarle wpisuje się w wieloletnią współpracę obu spółek na polu specjalistycznych rozwiązań z zakresu obróbki wodorem. Dzięki niemu klienci zyskają dostęp do rozwiązań łączących wstępną obróbkę i odparafinowanie, które bazują na wspólnym doświadczeniu zarówno w funkcjonowaniu/eksploatacji rafinerii, jak i stosowaniu katalizatorów.

 

W ramach współpracy spółki stworzyły i wprowadziły na rynek katalizatory Celestia i Nebula, które zwiększają wydajność instalacji hydrokrakingu i hydrorafinacji destylatu stosowanych na całym świecie, podnosząc tym samym związane z nimi marże zysku. Opracowana przez Albermarle technologia STAX stwarza możliwość optymalizacji połączenia katalizatorów Nebula, Celestia and MIDW, zapewniając niezrównaną wydajność w najbardziej wymagających warunkach technologicznych a zarazem uwalniając wartość płynącą z wiedzy eksploatacyjnej posiadanej przez ExxonMobil.

 

Źródło: Business Wire

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).