ExxonMobil i Albemarle tworzą platformę Galexia | MOTOFAKTOR

ExxonMobil i Albemarle tworzą platformę Galexia

person Adrian Januszkiewicz 4/11/2019

ExxonMobil i Albemarle przedstawiły nową, przełomową ofertę katalizatorów i rozwiązań do obróbki wodorem w ramach platformy Galexia.

Platforma pozwala na usprawnienie działalności i zapewnienie lepszej realizacji potrzeb klienta w każdym ogniwie łańcucha wartości.

Przetwórcy ropy naftowej wymagają nie tylko lepszych produktów, ale również większych możliwości kreowania wartości i optymalizacji działalności. Wychodząc z naszą unikalną i kompleksową ofertą rozwiązań w ramach platformy Galexia, chcemy stworzyć naszym klientom możliwość zwiększenia produktywności w warunkach stale rosnącej konkurencji. Dan Moore prezes ExxonMobil Catalysts and Licensing LLC

 

Dzięki doświadczeniu technicznemu obu spółek, jak również ich dogłębnej znajomości funkcjonowania rafinerii i bogatemu dorobkowi udanych przedsięwzięć, klienci otrzymują najnowocześniejsze katalizatory do obróbki wodorem, a także możliwość skorzystania z ogromnego doświadczenia w optymalizacji załadunku katalizatora. Platforma Galexia to więcej niż zwykła oferta produktów – obejmuje ona również rozwiązania z zakresu analizy działalności i wskazywania możliwości uzyskiwania dodatkowej wartości w obrębie całego zakładu, pozwalając przetwórcom ropy naftowej na optymalizację wydajności.

Platforma Galexia generować będzie istotną wartość wynikającą z połączenia wzajemnie uzupełniającej się wiedzy na polu opracowywania i stosowania katalizatorów oraz wyjątkowego doświadczenia w dziedzinie funkcjonowania rafinerii. Jesteśmy gotowi na współpracę z klientami z myślą o wykorzystaniu pełni potencjału katalizatorów. Raphael Crawford prezes Albermale Catalysts

 

Nowe przedsięwzięcie ExxonMobil i Albemarle wpisuje się w wieloletnią współpracę obu spółek na polu specjalistycznych rozwiązań z zakresu obróbki wodorem. Dzięki niemu klienci zyskają dostęp do rozwiązań łączących wstępną obróbkę i odparafinowanie, które bazują na wspólnym doświadczeniu zarówno w funkcjonowaniu/eksploatacji rafinerii, jak i stosowaniu katalizatorów.

 

W ramach współpracy spółki stworzyły i wprowadziły na rynek katalizatory Celestia i Nebula, które zwiększają wydajność instalacji hydrokrakingu i hydrorafinacji destylatu stosowanych na całym świecie, podnosząc tym samym związane z nimi marże zysku. Opracowana przez Albermarle technologia STAX stwarza możliwość optymalizacji połączenia katalizatorów Nebula, Celestia and MIDW, zapewniając niezrównaną wydajność w najbardziej wymagających warunkach technologicznych a zarazem uwalniając wartość płynącą z wiedzy eksploatacyjnej posiadanej przez ExxonMobil.

 

Źródło: Business Wire

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).