Exide: wydłużony pakiet Assistance na akumulatory | MOTOFAKTOR

Exide: wydłużony pakiet Assistance na akumulatory

person Adrian Januszkiewicz 30/07/2018

Exide Technologies wydłużył okres obowiązywania ochrony Assistance z 2 do 3 lat dla akumulatorów Exide Premium i Centra Futura.

Każdy akumulator Centra Futura oraz Exide Premium posiada bonus w postaci pakietu Exide Assistance. W czasie jego obowiązywania (obecnie już przez 3 lata) można dwukrotnie skorzystać z nieodpłatnej pomocy drogowej w przypadku awarii akumulatora. Czy taka opcja rzeczywiście się przydaje? Jak wynika z danych udostępnionych przez największą w Europie pomoc drogową (ADAC – 2016), ponad 640 000 wezwań pomocy drogowej rocznie w samych Niemczech jest spowodowanych niesprawnym lub rozładowanym akumulatorem. Podobnych statystyk należy spodziewać się również w Polsce. Dlatego Exide Technologies oferuje akumulatory Exide Premium i Centra Futura z bezpłatnym pakietem Exide Assistance, który obecnie będzie obowiązywać jeszcze dłużej, bo aż 3 lata.

Akumulatorowy pakiet Assistance to doskonałe rozwiązanie dla tych kierowców, którzy boją się problemów z rozruchem silnika, np. spowodowanych niskimi temperaturami zimą lub bardzo wysokimi latem, a także rozładowaniem akumulatora na przykład z powodu niewyłączonych świateł, czy po prostu awarii w czasie podróży. W pakiecie Exide Assistance, który jest dołączony bezpłatnie do każdego akumulatora Exide Premium i Centra Futura, kierowca otrzymuje gwarancję dwukrotnej, nieodpłatnej pomocy drogowej w formie usprawnienia pojazdu, w sytuacji, gdy akumulator nie zadziała prawidłowo. Krzysztof Najder product marketing manager w Exide Technologies S.A.

 

Co ważne, wydłużony do 3 lat okres ochrony pakietem Assistance, którym objęte są akumulatory Centra Futura i Exide Premium dotyczy także akumulatorów, które zostały sprzedane jeszcze przed datą jego wprowadzenia, a nie upłynął dla nich okres 3 lat od momentu ich zakupu.

Kiedy można skorzystać z pakietu Exide Assistance?

Szczegółowe informacje na temat zasad działania pakietu Assistance w momencie zakupu akumulatora znajdziemy w jego karcie gwarancyjnej; takich informacji może nam udzielić także doświadczony sprzedawca lub sam producent.

Z bezpłatnej pomocy w ramach pakietu Exide Assistance można korzystać już od pierwszych chwil używania akumulatora Exide Premium lub Centra Futura. W przypadku awarii akumulatora, niezależnie od miejsca i czasu, wystarczy zadzwonić pod wskazany w karcie gwarancyjnej numer telefonu, by wezwać pomoc drogową, nawet w najdalszy zakątek Polski. Jeżeli serwisant stwierdzi, że akumulator jest uszkodzony lub rozładowany, kierowca otrzyma odpowiednie, fachowe wsparcie. W przypadku Exide Assistance pomoc ta świadczona jest przez jedną z najlepszych firm serwisu pomocy drogowej – Starter. W razie awarii wystarczy mieć przy sobie kartę gwarancyjną akumulatora. Krzysztof Najder

Zalety ochrony Exide Assistance:

 

  • dłuższy, 3-letni okres ochronny;
  • od momentu zakupu akumulatora (w ciągu 3 lat od zakupu) użytkownik ma prawo do dwóch bezpłatnych usprawnień pojazdu w przypadku awarii akumulatora (bezpłatna pomoc Exide Assistance nie obejmuje innych awarii samochodowych);
  • pomoc udzielana jest każdemu, kto ma w samochodzie zainstalowany akumulator Exide Premium lub Centra Futura;
  • jedynym wymaganym warunkiem skorzystania z pomocy jest posiadanie przy sobie poprawnie wypełnionej karty gwarancyjnej na użytkowany akumulator;
  • pomoc w ramach Exide Assistance jest całkowicie bezpłatna;
  • pomoc świadczona jest na terenie Polski przez 24 godziny na dobę, według zasad określonych w warunkach pakietu, opisanych w karcie gwarancyjnej akumulatora.

 

Źródło: Exide Technologies

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).