Exide sponsorem motocyklowego zespołu Intact GP | MOTOFAKTOR

Exide sponsorem motocyklowego zespołu Intact GP

person Adrian Januszkiewicz 29/03/2019

Exide Technologies podpisał kontrakt sponsorski z zespołem Intact GP startującym w klasie Moto2 motocyklowych mistrzostw świata.

W bieżącym sezonie w zespole Intact GP jeździ fenomenalny, młody, niemiecki zawodnik – Marcel Schrötter, który w zeszłorocznych mistrzostwach świata, do momentu, kiedy uległ kontuzji, plasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników. Członkiem zespołu jest także Thomas Lüthi, doświadczony motocyklista ze Szwajcarii, który w 2005 r. został jednym z najmłodszych mistrzów świata w historii.

 

Inauguracja MotoGP 2019 odbyła się 10 marca podczas Grand Prix Kataru. Światowe media, w tym Eurosport i Servus TV, będą transmitować kolejne wyścigi. Ponieważ mistrzostwa to także doskonała okazja do zaprezentowania wielu prototypowych, wyznaczających nowe trendy motocykli, to cieszą się one dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony fanów, jak i producentów z branży motoryzacyjnej. Logo Exide pojawi się na motocyklach zespołu Intact GP oraz na kombinezonach zawodników, strojach całego zespołu.

 

Sponsoring Exide obejmuje także udział zespołu Intact GP w pucharze MotoE, który zainauguruje wyścigi w nowej klasie motocykli elektrycznych. Intact GP będzie w nim reprezentowany przez szwajcarskiego zawodnika Jesko Raffina, który może pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w wyścigach klasy Moto2 (dodatkowo jako 15-latek był najmłodszym zwycięzcą zawodów Yamaha Cup).

 

Exide został sponsorem, także po to, by podkreślić swoją ofertę w postaci bogatej gamy produktów z linii Motorbike & Sport, w której skład wchodzą gamy akumulatorów: Exide Li-Ion, GEL, AGM Ready, AGM oraz Conventional – każda przeznaczona do innego typu zastosowań. Przykładowo: Exide Li-Ion to akumulator litowo-jonowy, o 80% lżejszy od tradycyjnego akumulatora motocyklowego, dzięki temu zapewniający lepsze przyspieszenie i bardziej elastyczne hamowanie, a także łatwy montaż. Jest bezobsługowy, wyjątkowo szybko się ładuje i posiada najwyższej klasy zabezpieczenia.

Cieszymy się, że sponsoruje nas Exide. Exide to lider na rynku akumulatorów do motocykli, a także firma słynąca z niezawodności swoich produktów, które są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie w branży akumulatorów. Exide oferuje najlepsze rozwiązania: od ultralekkiej konstrukcji akumulatora Exide Li-Ion, po zabezpieczenia przed całkowitym rozładowaniem w akumulatorze Exide Gel. Marcel Schrötter Intact GP

Motocykle zespołu Intact GP – informacje techniczne

Począwszy od sezonu 2019, w motocyklach startujących w kategorii Moto2 stosowane są trzycylindrowe silniki Triumph o pojemności 765 cm3 i mocy 138 koni mechanicznych. Uważa się, że odmienią one wyścigi po długim okresie stosowania silników Hondy o pojemności 600 cm3.

 

Exide Technologies jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie zmagazynowanej energii elektrycznej na rynki transportowe i przemysłowe. 130 lat innowacji technologicznych Exide, w połączeniu z działalnością w ponad 80 krajach, umożliwia firmie dostarczanie rozwiązań dostosowanych do potrzeb energetycznych pojazdów na całym świecie. Exide produkuje i poddaje recyklingowi szeroką gamę produktów w postaci akumulatorów i innych systemów magazynowania energii, także specjalistycznych, wykorzystywanych w branży: samochodów osobowych i pojazdów użytkowych, zastosowań morskich, wojskowych, górniczych, kolejowych, pojazdów użyteczności publicznej, jak również w zakresie bezpieczeństwa, telekomunikacji i zasilania awaryjnego (UPS). Exide obsługuje rynki Transportation, Industrial Power i Motive Power.

 

Źródło: Exide Technologies

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).