Exide dla małych warsztatów | MOTOFAKTOR

Exide dla małych warsztatów

person Redakcja 9/12/2013

Wymiana zaawansowanych technologicznie akumulatorów w nowoczesnych samochodach obrosła w wiele mitów, m.in. taki, że dla sprawnego jej przeprowadzenia niezbędne jest bardzo drogie, skomplikowane oprzyrządowanie.

Czy jego zakup musi być barierą dla mniejszych warsztatów? Exide Technologies S.A. udowadnia, że nie i wprowadza elastyczny system, przyjazny dla mniejszych przedsiębiorstw.

Nowoczesne akumulatory pełnią we współczesnych samochodach znacznie bardziej zaawansowaną rolę niż akumulatory sprzed dekady. Rozszerzenie ich funkcji jest możliwe dzięki wdrażaniu nowych technologii, które wpływają też na sposób użytkowania i wymiany akumulatora. Obserwując rynek warsztatów samochodowych uznaliśmy, że, szczególnie mniejsze placówki, potrzebują wsparcia w tym zakresie, zarówno merytorycznego, jak i pod względem oprzyrządowania dopasowanego do realnych potrzeb danej firmy. Jarosław Nadstazik marketing manager Exide Technologies S.A.

System dopasowany do potrzeb

Duże warsztaty korzystają z zaawansowanego sprzętu diagnostycznego, którego użycie pozwala wyeliminować te błędy. Mniejszych na to nie stać, co jeszcze bardziej osłabia ich pozycję rynkową.

Działania poprawiające konkurencyjność na rynku są zawsze korzystne dla końcowego użytkownika. Dlatego uznaliśmy, że stwarzając system narzędzi, które mniejsze warsztaty mogą sobie dobierać w zależności od potrzeb, bezpośrednio wpływamy na poprawę sytuacji mniejszych warsztatów, a pośrednio – na komfort użytkowników akumulatorów, którzy mają szerszy wybór placówek, w których chcieliby dokonać wymiany. Jarosław Nadstazik

 

System narzędzi Exide składa się z dwóch głównych przyrządów: narzędzia do testowania akumulatorów Exide EBT-165P, narzędzia do wymiany akumulatorów Exide BRT-12 oraz z narzędzi dodatkowych, czyli inteligentnego prostownika Exide 12/7 i specjalnej aplikacji ułatwiającej dobór akumulatora do modelu samochodu.

 

Tester akumulatorów Exide EBT-165P pozwala na diagnostykę stanu akumulatora – określa, czy akumulator musi zostać wymieniony, czy wystarczy go naładować. Z kolei BRT-12 umożliwia skasowanie błędów dotyczących akumulatora z deski rozdzielczej i jego instalację w samochodzie.

Niektóre nowoczesne auta mogą wymagać podania specjalnego kodu akumulatora – jeżeli jest nieznany, BRT-12 odzyska ostatni wprowadzony kod, przez co komputer pokładowy zaakceptuje nowy akumulator. Jarosław Nadstazik

 

Dopełniająca system aplikacja Exide Battery Finder pozwala na precyzyjne dobranie akumulatora do marki, rodzaju silnika i roku produkcji samochodu. Dostępna jest w formie wyszukiwarki na stronie www.akumulator.pl oraz jako specjalna aplikacja na smartfony. Ostatnim elementem systemu narzędzi Exide jest inteligentny prostownik, który umożliwia naładowanie akumulatora bez konieczności wymontowywania.

Akumulator już nigdy nie będzie taki sam

Rosnące wymagania ze strony prawodawstwa europejskiego zmusiły producentów samochodów do zastosowania rozwiązań obniżających spalanie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Opierają się one najczęściej na rekuperacji, będącej niczym innym jak odzyskiwaniem energii poprzez bardziej wydajną pracę inteligentnego alternatora oraz systemach Stop & Start (automatyczne wyłączanie silnika na jałowym biegu). Te zmiany diametralnie zmieniają sposób funkcjonowania akumulatora samochodowego i jego znaczenie dla całego samochodu.

 

Branża akumulatorowa stanęła na wysokości zadania i stworzyła technologie, które znacznie podwyższają wydajność magazynowania energii. Elektrolit uwięziony w włóknie szklanym, zabezpieczenia przeciwwstrząsowe czy też unowocześnione separatory – jeszcze kilka lat temu nikomu nieznane, dziś są na porządku dziennym. Akumulator stał się sercem całego układu elektrycznego w samochodzie, a jego prawidłowa wymiana nabrała dużego znaczenia dla funkcjonowania pojazdu. Błąd w doborze odpowiedniego akumulatora może spowodować jego szybkie wyeksploatowanie, a nieprawidłowa instalacja przysporzyć problemów związanych z komputerem pokładowym (błędy na desce rozdzielczej, odrzucenie nowego akumulatora, jego niewłaściwa konfiguracja itp.). Dlatego warto zainwestować swój czas i dokonać właściwego wyboru, aby akumulator mógł długotrwale i bezproblemowo spełniać zadania, do których jest przeznaczony.

 

Artykuł sponsorowany przez Exide Technologies S.A.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).