Excelon: nowa marka opon ekonomicznych na polskim rynku | MOTOFAKTOR

Excelon: nowa marka opon ekonomicznych na polskim rynku

person Adrian Januszkiewicz 4/07/2018

Marka oponiarska Excelon ma stanowić odpowiedź na potrzeby polskich kierowców, z których ponad 40 proc. kupuje azjatyckie opony klasy ekonomicznej.

Opony Excelon to nowa propozycja z segmentu top budget dla kierowców ceniących komfort i bezpieczeństwo jazdy, zapewniająca korzystną relację ceny do jakości. Opony stworzone zostały z myślą o różnych grupach użytkowników, szukających sprawdzonych i bezpiecznych, a jednocześnie ekonomicznych rozwiązań: od poruszających się okazjonalnie po drogach miejskich, po wymagających sportowych osiągów czy właścicieli firm transportowych. Opony Excelon dostępne są w Polsce od czerwca 2018 roku, a jej wyłącznym dystrybutorem jest japoński koncern ITOCHU (ITR CEE).

Jakość top - cena low

Jak deklaruje dystrybutor, wytwarzany w Chinach Excelon spełnia najwyższe standardy jakości ITOCHU oraz normy UE. Proces produkcyjny, technologie, warunki i sprzęt w zakładzie i w transporcie są ściśle kontrolowane przez japońskich ekspertów. W produkcji opon marka wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniające trwałość i dobre osiągi opon w zależności od ich przeznaczenia. Przykładem jest opona do samochodów osobowych Turing HP zapewniająca bardzo dobrą przyczepność dzięki nowoczesnej konstrukcji bieżnika, z wielopłaszczyznowymi żebrami. Dedykowaną sportowym autom oponę Performance UHP wyróżnia powiększony obszar styku z nawierzchnią, a także rozwiązania techniczne, takie jak specjalne lamele, środkowe żebro czy sztywne boki opony, zwiększające stabilność i bezpieczeństwo podczas szybszej jazdy. Budowa opony przeznaczonej pojazdów typu SUV i 4×4 – EX-4 (SUV) – zapewnia skuteczne odprowadzanie wody, redukując zjawisko aquaplaningu i ograniczając ryzyko poślizgu.

Ekonomicznie i bezpiecznie dla pojazdów dostawczych

W ofercie Excelon szczególne miejsce zajmuje ogumienie do VAN-ów i samochodów dostawczych, projektowane z uwzględnieniem wymagań związanych z większą wagą i gabarytami pojazdów. Opona EV-1 (VAN), z solidnym blokiem barkowym, zapewnia stabilność podczas jazdy i hamowania pojazdu obciążonego ładunkiem, a nowoczesna konstrukcja bieżnika maksymalizuje osiągi na mokrej nawierzchni ograniczając ryzyko poślizgu. Cena detaliczna modelu rozpoczynająca się od 170 zł ma być odpowiedzią na potrzeby firm transportowych, optymalizujących koszty prowadzonej działalności.

 

Opony Excelon produkowane są od 2014 roku i przez ten czas zdobyły popularność w krajach, takich jak Wielka Brytania, Holandia czy Rumunia.

Sukces na wymagającym rynku brytyjskim i bardzo niski wskaźnik reklamacji miał kluczowy wpływ na decyzję o wprowadzeniu marki na polski rynek. Azjatyckie opony na przestrzeni ostatnich lat zdążyły dorównać jakością europejskiemu ogumieniu klasy ekonomicznej. Dzięki udoskonalanym technologiom, opony chińskie zyskują uznanie na zagranicznych rynkach, a także w Polsce.. Yu Tanino Prezes ITR CEE w Polsce

 

Nowa marka uzupełnia ofertę hurtowni ITR w segmencie opon ekonomicznych i top budget na polskim rynku. Od 2011 roku firma dystrybuuje m.in. indonezyjskie opony segmentu niższej klasy średniej Achilles, które zdobyły zaufanie kierowców w ponad 70 krajach Europy, Środkowego Wschodu, Azji, Afryki, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. W 2016 roku ITR CEE wprowadził do Polski kolejne marki ekonomiczne: Strial – opony wytwarzane w Serbii, w nowoczesnej fabryce jednego z wiodących europejskich koncernów i Prestivo – jedna z najpopularniejszych marek oponiarskich w Wielkiej Brytanii wśród użytkowników aut klasy średniej i premium, a od 2017 r. produkowaną przez tajwański koncern Maxxis markę Presa.

 

Źródło: ITR CEE

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).