Event szkoleniowy Textar Brake Clinic za nami! | MOTOFAKTOR

Event szkoleniowy Textar Brake Clinic za nami!

person Redakcja 26/10/2020

16 października odbył się event szkoleniowy Textar Brake Clinic na torze Driveland Tomasza Kuchara.

Celem eventu była promocja nowatorskiego konceptu szkoleniowego Textar Brake Clinic. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach, w ramach których poszerzyli swoją wiedzę na temat oceny i eliminacji usterek układu hamulcowego i błędów montażowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również moduł VR (wirtualnej rzeczywistości).

 

Tu każdy uczestnik miał okazję osobiście stworzyć własną formulację mieszanki ciernej, a następnie zweryfikować skuteczność jej działania. Dodatkowo uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w szkoleniowym module bezpiecznej jazdy, w którym mogli osobiście przekonać się, jak istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy (szczególnie w trudnych warunkach) ma właściwie serwisowany układ hamulcowy.

 

To był wyjątkowy dzień na torze Driveland, należącym do kierowcy rajdowego Tomasza Kuchara. Przez cały dzień mechanicy z całej Polski rywalizowali w kilku konkurencjach w ramach eventu szkoleniowego Textar Brake Clinic. Jedną z nich były praktyczne warsztaty z oceny usterek układu hamulcowego oraz konieczności naprawy spreparowanego uszkodzenia.

 

Kolejnym z zadań było tworzenie własnej mieszanki ciernej za pomocą technologii VR. Uczestnicy musieli znaleźć kompromis między wydajnością, żywotnością, komfortem i ceną i w taki sposób dobrać poszczególne komponenty mieszanki ciernej, by bezpiecznie pokonać krętą, pełną wzniesień i spadków trasę i dojechać do mety.

Kolejną atrakcją były zajęcia na torze, podnoszące umiejętności za kierownicą, prowadzone przez instruktorów ABJTK. Podczas zajęć instruktorzy zwracali szczególną uwagę na proces hamowania. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali indywidualne zaproszenia na szkolenie Textar Brake Clinic, certyfikaty i podwójne vouchery do parku wodnego Suntago. Dodatkowo, zwycięska grupa mechaników wygrała lot helikopterem, który pilotował sam Tomasz Kuchar.

Textar Brake Clinic to najnowszy projekt szkoleniowy marki Textar, promujący szkolenia spersonalizowane, realizowane bezpośrednio w warsztacie samochodowym. Taka formuła sprawia, że wszyscy pracownicy warsztatu mogą w sposób praktyczny przyswajać wiedzę w środowisku, w którym pracują na co dzień. Nasze doświadczenie pokazuje, że inna koncepcja szkoleniowa, gromadząca te osoby w jednym miejscu i bazująca na prezentacjach skutkuje tym, że wszyscy słuchają i teoretycznie tę wiedzę przyswajają, a potem wracają do warsztatu i w dalszym ciągu popełniają te same błędy. Postanowiliśmy to zmienić i dostosować formułę szkolenia do indywidualnych oczekiwań warsztatu. Joanna Krężelok Dyrektor Oddziału TMD Friction Services w Polsce

 

Zgłoszenia do szkoleń Textar Brake Clinic oraz szczegóły na temat akcji można uzyskać pisząc na adres: infopl@tmdfriction.com.

 

Źródło: TMD Friction

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).