EV Klub Polska wśród założycieli Global EV Drivers Alliance | MOTOFAKTOR

EV Klub Polska wśród założycieli Global EV Drivers Alliance

person Adrian Januszkiewicz 22/01/2021

EV Klub Polska znalazł się w gronie założycieli Global EV Drivers Alliance - organizacji zrzeszająca kluby użytkowników EV z całego świata.

EV Klub Polska to pierwsza tej skali inicjatywa skupiająca użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce. Organizacja, poprzez swoich członków, upowszechnia elektromobilność i promuje zrównoważony transport. Celem klubu jest integracja, pomoc i realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców EV w naszym kraju, a także zabieganie o ich interesy i kształtowanie dla najlepszego otoczenia prawnego i gospodarczego dla użytkowania EV.

Tworzymy społeczność, wspieramy się i angażujemy do działania. Integracja, współpraca, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, a także wpływ na kierunki rozwoju rynku, w tym infrastruktury ładowania, systemów wsparcia czy oferty produktowej - to idee, które stoją za utworzeniem pierwszego w Polsce, w pełni profesjonalnego klubu użytkowników pojazdów elektrycznych. Organizacja będzie pełnić funkcję łącznika pomiędzy użytkownikami EV, a instytucjami i firmami odpowiadającymi za rozwój sektora zeroemisyjnego transportu w Polsce. Dzięki tej współpracy, podmioty będą mogły lepiej dostosować rozwiązania do potrzeb kierowców. Łukasz Lewandowski Koordynator EV Klub Polska

 

Już dzisiaj członkowie klubu, po rejestracji na stronie elektromobilni.pl/klub, otrzymują konkretne korzyści, np. zniżki na usługi ładowania – 5, 7, a nawet 10 proc. rabatu w ramach sieci operatora GreenWay Polska, który jest Partnerem klubu. Stopniowo będą wprowadzane dodatkowe korzyści, m.in. atrakcyjne formy finansowania pojazdów elektrycznych i ubezpieczenia OC, AC oraz Assistance, rabaty na zakup i instalację domowych stacji ładowania, a w przyszłości także zniżki na usługi hotelarskie i gastronomiczne, dostęp do dedykowanych ofert w ramach internetowego katalogu produktów oraz pełne wsparcie prawne i techniczne. Klubowicze otrzymają ponadto dostęp do pakietu premium, umożliwiającego udział w premierach EV i programach indywidualnych jazd testowych.

Wewnętrzny rynek benefitów ma służyć nie tylko klubowiczom, czyli aktualnym posiadaczom EV, ale działać także jako nowoczesny system motywujący kierowców pojazdów konwencjonalnych do zmiany samochodu na elektryczny. W tym celu przygotowujemy multipartnerski program lojalnościowy, aktywizujący kierowców i przekonywujący ich do elektromobilności. Obecnie prowadzimy rozmowy z wieloma partnerami i jesteśmy otwarci na współpracę z każdym podmiotem aktywnym na rynku. Łukasz Lewandowski

 

Lewandowski dodaje przy tym, że edukacja kierowców pojazdów konwencjonalnych w zakresie elektromobilności będzie również ważnym elementem działalności klubu.

 

Elektromobilność w Polsce wchodzi na wyższy poziom rozwoju. W 2020 r. liczba zarejestrowanych osobowych samochodów elektrycznych (BEV i PHEV) wyniosła niemal 10 tys. sztuk. To historyczny rekord i wzrost aż o 140% r/r. EV Klub Polska po zaledwie dwóch miesiącach funkcjonowania posiada już prawie 300 aktywnych członków i cały czas dynamicznie się rozwija.

Bierzemy przykład z naszych norweskich kolegów, czyli europejskich liderów rynku elektromobilności. Największy obecnie klub EV na świecie to Elbil, z którym EV Klub Polska rozpoczął strategiczną współpracę. Elbil posiada ponad 80 tys. członków, dzięki którym elektromobilność w tym kraju rozwija się z uwzględnieniem realnych potrzeb kierowców EV. Na współpracy użytkowników, firm i administracji zyskują wszystkie strony i taki cel stawiamy przed polskim klubem. Kierowcy samochodów elektrycznych mają wiedzę i praktyczne doświadczenia. Uważamy, że ta praktyka powinna mieć wpływ na kierunki rozwoju elektromobilności w naszym kraju. Łukasz Lewandowski

 

Strategiczna współpraca z norweskim klubem to nie jedyna międzynarodowa aktywność polskiego klubu. EV Klub Polska jest także jednym ze współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników pojazdów elektrycznych z całego świata, m.in. Plug in America (USA), Norwegian EV Association (Norsk Elbil Forening), Electric Car Sweden (Elbil Sverige), Electric Vehicle Association Scotland (Szkocja), Dutch Electric Vehicle Drivers Association (Holandia), Electric Vehicle Association England (Wielka Brytania), French Federation of Electric Vehicle Users’ Associations (Francja), Irish EV Owners Association (Irlandia), Denmark Electric Car Association (Dania), Electric Vehicle Society (Kanada) i Austrian Electric Mobility Club (Austria).

Naczelne cele Global EV Drivers Alliance obejmują intensyfikację globalnej współpracy pomiędzy klubami użytkowników samochodów elektrycznych z różnych krajów świata, dzielenie się najlepszymi praktykami i politykami rozwoju elektromobilności w poszczególnych państwach, a także edukację oraz organizowanie wspólnych wydarzeń. Łukasz Lewandowski

 

Jednym z pierwszych wspólnych przedsięwzięć w ramach Global EV Drivers Alliance będzie współpraca w ramach Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu COP26, która odbędzie się w Glasgow w listopadzie 2021 r. W związku z wydarzeniem, EV Klub Polska planuje zorganizować pierwszy zagraniczny wyjazd dla swoich członków na trasie Katowice – Glasgow w celu spotkania z użytkownikami EV z innych krajów i promocji elektromobilności.

 

Źródło: elektromobilni.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).