EV Experience na Torze Modlin rozpoczęte! | MOTOFAKTOR

EV Experience na Torze Modlin rozpoczęte!

person Adrian Januszkiewicz 24/06/2022

EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław wystartowało! Dzisiaj na Torze Modlin teoretyczne i praktyczne doświadczenia zdobywają przedstawiciele firm.

 

EV Experience Powered by LG Energy Solution Wrocław to doskonała okazja, by doświadczyć elektromobilności w najlepszej formie, czyli poprzez możliwość przetestowania samochodów elektrycznych na torze. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł osobiście przekonać się, że bezemisyjna mobilność to nie tylko korzyści dla środowiska, ale również niepowtarzalny komfort podróżowania, doskonałe osiągi i najwyższa przyjemność z jazdy.

 

Elektromobilność w Polsce wrzuca kolejny, wyższy bieg, a zainteresowanie samochodami elektrycznymi cały czas rośnie. W ubiegłym roku zarejestrowano prawie dwukrotnie więcej samochodów osobowych z napędem elektrycznym niż w roku 2020 i niemal czterokrotnie więcej niż w roku 2019. Zorganizowaliśmy wraz z partnerami EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław, by umożliwić wszystkim zainteresowanym możliwość poznania elektromobilności z bliska. Poza licznymi testami, w trakcie wydarzenia nie zabraknie też części edukacyjnej, merytorycznej oraz pokazowej – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

B2B już testuje

W przededniu dnia otartego na Torze w Modlnie zebrali się przedstawiciele firm, którzy mogą testować zgromadzone pojazdy, jak również uczestniczyć w szeregu atrakcji. Wśród nich znajdzie się m.in. przekaz firmy LeasePlan 60 pojazdów dla AstraZeneca, jak też pokazy EV Show realizowane przez instruktorów Toru Modlin i Super Soco.

 

W AstraZeneca dostrzegamy bezpośrednią zależność między zdrowiem ludzi, a stanem środowiska. Realizowanie strategii zeroemisyjności rozumiemy jako długoterminowe działania, a nie jedynie pojedyncze inicjatywy, wpisujące się w ogólny trend. Nasze starania w kwestii wybierania rozwiązań przyjaznych dla środowiska są zauważane przez sektor, a my sami stawiamy sobie za cel bycie liderem elektromobilności w Polsce. Włączenie kolejnych 41 aut elektrycznych do naszej floty jest krokiem w stronę spełnienia celu posiadania w stu procentach elektrycznej floty do końca 2025 roku – komentuje Michał Janik, Site Senior Director AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.

 

Uczestnicy EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław mogą też brać udział w serii wykładów w ramach Centrum Edukacyjnego elektromobilni.pl i debatować z przedstawicielami firm z branży automotive czy dziennikarzami. W Modlinie nie zabraknie też reprezentantów: LG Energy Solution Wrocław, GreenWay, LeasePlan, Shell, Eleport, BMW, Green Cell, GARO czy Skoda Auto Szkoła.

 

Zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczna jazda to kamienie milowe w walce o ochronę klimatu. W LG Energy Solution już od 6 lat wyznaczamy trendy i kierunki rozwoju nie tylko w elektromobilności, ale w całej branży automotive. Cieszymy się, że podczas EV Experienced powered by LG Energy Solution Wrocław uczestnicy będą mogli przetestować auta elektryczne i samodzielnie przekonać się o zaletach zeroemisyjnego transportu – komentuje Sukwon Choi, Prezes LG Energy Solution Wrocław.

Sobotnia moc atrakcji

Dzień otwarty EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław będzie obfitował w szereg atrakcji. Możliwość przetestowania praktycznie wszystkich dostępnych na polskim rynku samochodów elektrycznych to tylko jedna z możliwości, z której skorzystać będą mogli uczestnicy wydarzenia. Wśród wyjątkowych modeli nie zabraknie nowego Mercedesa EQE czy Nissana Ariya, czyli w pełni elektrycznego crossovera, który dzięki przełomowym technologiom zapewnia niespotykany jak dotąd poziom wrażeń. Należy podkreślić, że nowego elektrycznego Nissana będzie można testować po raz pierwszy w Polsce.

 

Na Torze Modlin będzie można również wypróbować mikromobilne pojazdy, takie jak e-skutery, e-hulajnogi oraz e-rowery. Nie zabraknie też eksperckiej wiedzy w „Centrum Edukacyjne elektromobilni.pl”, w ramach którego przewidziano inspirujące sesje szkoleniowe i warsztaty edukacyjne w neutralnym brandingowo, multimedialnym salonie technologii zeroemisyjnych.

 

25 czerwca odbędzie się również II Zlot EV Klub Polska, największej w Polsce społeczności użytkowników samochodów elektrycznych, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia. Ponadto, na części sportowej toru w Modlinie w szranki staną kierowcy pojazdów elektrycznych, którzy w czasowej rywalizacji EV Klub Polska Cup będą walczyć o miano najlepszego.

 

W najbliższą w sobotę odbędzie się II Zlot pojazdów elektrycznych organizowany przez EV Klub Polska, który w tym momencie liczy ponad 3000 członków. W trakcie wydarzenia oczekujemy ponad 200 zgromadzonych pojazdów. Wśród prezentowanych aut nie zabraknie m.in.: Mercedesa EQS, wszystkich modeli Tesli, Ki EV6, Hyundaia IONIQ5, Volkswagena ID.3 oraz wielu innych. Podczas zlotu po raz pierwszy zorganizujemy również dla uczestników EV Klub Polska Cup, czyli zawody na sportowej części toru (tor 1) w Modlinie. Zainteresowani będą starać się wykręcić jak najlepszy czas przejazdu – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV klub Polska.

 

By wziąć udział w sobotnim wydarzeniu wystarczy nabyć bilet za pośrednictwem portalu www.evexp.pl. Dzieci do lat 16-stu mają wstęp bezpłatny. Rezerwacja jazd testowych odbywać się będzie w dniu wydarzenia na torze w Modlinie. Przypominamy o obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy. Zachęcamy do wczesnego przybycia, by jak najwięcej doświadczyć podczas EV Experience powered by LG Energy Solution Wrocław.

 

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), a partnerem tytularnym wydarzenia jest LG Energy Solution Wrocław. Partnerem medialnym wydarzenia jest Motofaktor.pl. Najważniejsze informacje o wydarzeniu można śledzić na bieżąco na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn.

 

Źródło: EV Klub Polska/PSPA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).