EV Experience - doświadcz e-mobilności na Torze Modlin | MOTOFAKTOR

EV Experience - doświadcz e-mobilności na Torze Modlin

person Adrian Januszkiewicz 14/04/2022

Pod koniec czerwca na Torze Modlin odbędzie się EV Experience - wydarzenie o absolutnie wyjątkowej formule i skali, w pełni poświęcone e-mobilności.

EV Experience odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Pierwszy dzień (piątek 24.06) skierowany jest do firm, które zapewniają nowoczesną mobilność pracownikom i chcą przybliżyć im elektromobilność. Drugi dzień (sobota 25.06) będzie otwarty dla szerokiej publiczności, która chce poznać zeroemisyjną technologię oraz doświadczyć jazdy wieloma modelami EV.

Elektromobilność na topie

Rośnie zainteresowanie firm zakupem samochodów elektrycznych. Podmioty redukują koszty i ograniczają emisje, elektryfikując swoje floty. Osoby prywatne również coraz częściej pytają w salonach o ofertę samochodów elektrycznych, szukając wygodnej i tańszej w eksploatacji alternatywy dla pojazdów spalinowych. Dlatego pierwszy dzień wydarzenia organizatorzy kierują do biznesu, firm i instytucji, które inwestują w zrównoważony transport i chcą zaznajomić z elektromobilnością swoich pracowników. Drugi dzień będzie otwarty dla wszystkich entuzjastów motoryzacji, którym EV Experience zagwarantuje nowy wymiar elektromobilnych emocji.

 

Odpowiadamy na potrzeby rynku. Elektromobilność w Polsce wrzuca kolejny, wyższy bieg, a zainteresowanie samochodami elektrycznymi cały czas rośnie. W ubiegłym roku zarejestrowano prawie dwukrotnie więcej samochodów osobowych z napędem elektrycznym niż w roku 2020 i niemal czterokrotnie więcej niż w roku 2019. Oferta EV w Polsce powiększyła się od 2017 r. z ok. 30 do ponad 200 modeli, a nabywcy pojazdów zeroemisyjnych mogą skorzystać z dofinansowania w programie „Mój Elektryk”. EV Experience ma edukować i promować pojazdy elektryczne w Polsce – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA

Co w programie?

Organizatorzy zamierzają zgromadzić podczas dwudniowego eventu kilkaset pojazdów elektrycznych. W pit-boxach oraz na pit-line’ie Toru Modlin zaprezentowane zostaną najnowsze, najpopularniejsze i najciekawsze modele EV wszystkich dostępnych na polskim rynku marek. W ramach licznych atrakcji, m.in. „EV Test Drive Day” (największy test samochodów elektrycznych w Polsce) oraz „Akademii EV” (doskonalenie umiejętności prowadzenia elektryka), uczestnicy eventu będą mogli samodzielnie sprawdzić je na profesjonalnym torze, pod okiem opiekuna marki lub instruktora. Z kilku specjalnie wybudowanych trybun i tarasów widokowych Toru Modlin uczestnicy eventu będą mogli ponadto oglądać wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. „EV Show”, czyli ekscytujący pokaz możliwości samochodów elektrycznych, „kWh/km Zero Race”, czyli długodystansowy wyścig, w którym celem będzie pokonanie jak największej liczby okrążeń przy jak najmniejszym zużyciu energii, a także „I Mistrzostwa Polski amatorów w klasie seryjnych samochodów elektrycznych”, w których do rywalizacji staną wszyscy chętni posiadający własny EV, biorąc udział w czasówce indywidualnej.

 

Uzupełnieniem e-mobilnego programu będą niezliczone i inspirujące warsztaty o tym, jak przestawić się na jazdę elektryczną i co należy wiedzieć o zeroemisyjnym transporcie. W „EV Pop-Up Stores” każdy będzie mógł się zapoznać z ofertą wielu marek branży elektromobilności. Strefa wystawiennicza EV Experience będzie nowoczesnym parkiem produktowym oraz miejscem ekspozycji i promocji Partnerów projektu. Poza tym, na padoku przygotowane będą nowe rozwiązania z zakresu elektrycznej mikromobilności, takie jak e-rowery, skutery i motocykle elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego (UTO).

 

W ramach wydarzenia odbędzie się także II Zlot EV Klub Polska. Spodziewamy się kilkuset uczestników. Każdy z gości EV Experience będzie mógł zatem zapytać praktyków elektromobilności o ich opinie i doświadczenia z codziennej eksploatacji EV, a także cieszyć się widokiem setek samochodów elektrycznych, których użytkownicy tworzą naszą społeczność – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klubu Polska.

Profesjonalna edukacja

Skąd pomysł na EV Experience? Po pierwsze dlatego, że co drugi Polak (49,2%) źle ocenia swoją wiedzę na temat elektromobilności i nie odnajduje się w zagadnieniach związanych z pojazdami elektrycznymi. Po drugie, edukacja pełni kluczową rolę w procesie rozwoju rynku zeroemisyjnego transportu, a budowanie wiedzy i możliwość praktycznego doświadczenia jazdy EV ma kluczowy wpływ na świadome decyzje zakupowe.

 

Poprzez organizację jazd testowych, szkoleń, warsztatów technicznych i sesji merytorycznych oraz wielu innych aktywności edukacyjnych, zmierzamy promować zrównoważony transport, bezpieczeństwo i ekonomiczną jazdę. Wydarzenie wyróżni jego praktyczny charakter oraz miejsce. Już 32% Polaków deklaruje, że przy kolejnej zmianie pojazdu, zapozna się z ofertą i rozważy zakup samochodu z napędem elektrycznym. Chcemy im w tej decyzji trochę pomóc – mówi Maciej Gis, rzecznik prasowy PSPA.

 

Tor Modlin, oddalony niecałe 40 km od Warszawy, daje niemal nieograniczone możliwości organizacji masowych eventów motoryzacyjnych w najwyższym standardzie. Obiekt składa się z dwóch niezależnych torów. Pierwszy liczy 1,2 km i składają się na niego 22 zakręty oraz 8 konfiguracji toru. Drugi ma długość 2,4 km, w tym prostą o długości 250 metrów oraz 4 płyty poślizgowe, 2,5 metrowe kurtyny wodne oraz bogate zaplecze infrastrukturalne. Obiekt dysponuje również wytyczoną w terenie, na luźnej nawierzchni, pętlą do jazdy na czas. Dodatkowo istnieje możliwość organizacji trasy z przeszkodami: wzniesienia, trawersy, rowy, których pokonanie wymaga precyzyjnej i technicznej jazdy.

 

Organizatorami EV Experience są: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz EV klub Polska. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

Patronem medialnym wydarzenia będzie Motofaktor.pl.

 

Źródło: PSPA/EV KlubPolska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).