EuroWarsztat świętuje 20 lat obecności w Polsce | MOTOFAKTOR

EuroWarsztat świętuje 20 lat obecności w Polsce

person Januszkiewicz Adrian 26/10/2021

EuroWarsztat świętuje jubileusz działalności w Polsce. Sieć serwisów samochodowych rozwija się stabilnie jako część innowacyjnych struktur zakupowych.

Trochę historii

Pomysł stworzenia międzynarodowej sieci warsztatów EuroGarage, w Polsce znanej jako EuroWarsztat, zrodził się w Groupauto International w 1998 roku. Pierwsza pilotażowa sieć powstała we Włoszech. Dzisiaj charakterystyczne granatowo-biało-zielone logo jest rozpoznawalne w Europie, Ameryce Południowej i Azji Wschodniej.

 

Pierwszy punkt serwisowy w Polsce pod szyldem sieci EuroWarsztat powstał w 2000 roku. Od tego czasu liczba warsztatów konsekwentnie rosła, tworząc rozległą sieć punktów w kraju.

 

 

Ostatnie 5 lat

Zdaniem EuroWarsztatów to szkolenia są najbardziej istotną korzyścią uczestnictwa w sieci. Dlatego w ostatnich pięciu latach rozbudowano program szkoleń, a dla każdego serwisu nieodpłatnie udostępniono oprogramowania do zarządzania warsztatem. Przebudowano stronę internetową, sieć jest bardziej widoczna w mediach i stale rozwijany jest program lojalnościowy EuroClub. Wraz z nowym systemem informatycznym, możliwe stały się kompleksowe audyty sieci. Jednym z wyczekiwanych projektów jakie wystartowały z dużym powodzeniem, jest obsługa klientów flotowych, która okazał się cenną lekcją otwierającą lepsze perspektywy na przyszłość.

Refleksje

Jubileusz sieci zbiegł się w czasie z obchodami dwudziestolecia istnienia Groupauto Polska (GAP), organizatora sieci EuroWarsztat. Po dwudziestu latach działalności, skonsolidowane obroty członków GAP wzrosły aż 50-krotnie. Spółka dzięki udziałom, jakie od 2005 roku posiada w Groupauto International (GAI), ma znaczący wpływ na globalną politykę grupy i ogólnoświatowy kształt sieci EuroGarage.

 

Niewątpliwie obecność w największych strukturach jak Genuine Parts Company (GPC), Alliance Automotive Group (AAG), czy Groupauto International, pozwala realizować ideę nowoczesnego rynku motoryzacyjnego. Tworząc w 2017 roku joint-venture z AAG i stając się częścią biznesu amerykańskiego GPC, Groupauto i sieć EuroWarsztat znajdują się w jednej z największych i najbardziej awangardowych super struktur światowego aftermarketu.

Wyjątkowe obchody 20-lecia

Pandemia nie popsuła obchodów podwójnego jubileuszu, który jest ważnym wydarzeniem, zarówno dla organizatorów, jak i dla warsztatów zrzeszonych w sieci. Długoletnia i trójstronna współpraca na linii warsztat-dystrybutor-dostawca, wymagała szczególnego podkreślenia. Dlatego świętowanie rozpoczęło się nietypowo, bo od jubileuszowego rajdu po Polsce, w którym złożono oficjalne wizyty zrzeszonym w sieci serwisom.

 

Wręczono im specjalnie na tę okazję przygotowane upominki jubileuszowe. A zakończono konferencją dla właścicieli serwisów przynależnych do sieci. W warunkach reżimu sanitarnego, ale w przepięknym nadmorskim klimacie, podsumowano ostanie minione pięć lat oraz przedstawiono plany dalszego rozwoju. Konferencję uświetnili swoim udziałem wyjątkowi goście: gen. dyw. Roman Polko – były dowódca jednostki specjalnej GROM, zespół Varius Manx z Katarzyną Stankiewicz, a gości na scenie zapowiadała Dorota Gardias.

Kolejne wyzwania

Producenci samochodów deklarują, że powoli kończą produkcję aut spalinowych. Ich użytkowanie będzie coraz bardziej uciążliwe, choćby przez dodatkowe opłaty czy podatki. Producenci już teraz starają się ograniczać dostęp do danych i nowych technologii. Będą chcieli zachować monopol na obsługę samochodów w ich autoryzowanych stacjach obsługi.

 

Warsztaty samochodowe zdają sobie sprawę, że rozpoczęła się walka o zachowanie dostępu do tych danych. W takich sytuacjach przynależność do silnej grupy i sieci serwisów może okazać się kluczowa.

Przyszłość EuroWarsztatu w Polsce

EuroWarsztat w swoich planach, oprócz rozszerzenia sieci, przede wszystkim ukierunkowany jest na jakość i najnowsze technologie. Wsparcie europejskiego dystrybutora AAG oraz amerykańskiego giganta GPC jest solidnym fundamentem, na jakim można tę przyszłość budować. Daje to unikalne możliwości finansowe i organizacyjne. Współpraca z siecią EuroWarsztat to gwarancja stabilności i dostępu do nowych technologii. Sieć wie, jak wspierać i rozwijać niezależne firmy, dając im jednocześnie poczucie bezpieczeństwa w szybko zmieniającym się świecie motoryzacji.

 

Plany organizatora sieci względem EuroWarsztatów w Polsce są bardzo ambitne, zwłaszcza w perspektywie kolejnych 20 lat.

 

Źródło: Groupauto Polska

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).