Europart zwiększa zaangażowanie w wyścigi ciężarówek w sezonie 2019 | MOTOFAKTOR

Europart zwiększa zaangażowanie w wyścigi ciężarówek w sezonie 2019

person Adrian Januszkiewicz 6/03/2019

W nadchodzącym sezonie 2019 Europart zwiększy swoje wsparcie dla zespołów Team Reinert Racing (ETRC) i BFS Trucksport Team (Europa Truck Trial).

Pod hasłem “pasja łączy” Europart angażuje się również w 2019 roku w wyścigi ciężarówek. Poza kategorią Truck-Racing firma koncentruje się także na Truck Trial.

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do partnerskiego podejścia we współpracy z naszymi klientami. Mamy na uwadze nie tylko spełnianie wymagań i potrzeb naszych klientów – ale też dobór najbardziej odpowiednich produktów oraz jakość, profesjonalne doradztwo i obsługa. Z ogromną przyjemnością dzielimy osobiste pasje naszych klientów, w szczególności tę związaną z wyścigami ciężarówek. Olaf Giesen CEO Europart

 

Szósty rok z rzędu Europart będzie wspierać zespół Team Reinert Racing. Olaf Giesen z Europart oraz właściciel zespołu René Reinert podpisali umowę sponsorską na sezon 2019. Spedytor René Reinert również w tym sezonie osobiście zasiądzie za kierownicą pojazdu o numerze startowym 77. Odnoszący sukcesy kierowca w sezonie 2018 osiągnął 7 miejsce w klasyfikacji generalnej FIA European Truck Racing Championship. W klasyfikacji grupowej zespół Reinert Adventure osiągnął pozycję drugą.

 

Poza Truck-Racing Europart w tym roku angażuje się też w Truck Trial. BFS Trucksport Team obecny mistrz Europy (w składzie Marc Stegmaier i Jan Plieninger) otrzyma sponsoring uwzględniający dostarczenie materiałów i komponentów marki Europart Premium Parts. Komponenty marki Europart do układów kierowniczych i zawieszenia takie jak drążki i amortyzatory są także stosowane w ciężarówkach wyścigowych podobnie jak hamulce, światła lub środki do czyszczenia i smarne.

Wieloletnie doświadczenie w sportach wyścigowych a teraz także Truck Trial wyraźnie dowodzi nadzwyczajnej jakości i trwałości produktów marki własnej. Olaf Giesen

 

Wraz z pierwszym sponsorowanym numerem startowym Europart zwiększa swoje zaangażowanie w mistrzostwa Europy Truck Trial. Na sześciu imprezach w pięciu krajach specjaliści Off-road wystawiają swoje drużyny w różnych kategoriach pojazdów. W tym sezonie startuje ponad 80 zespołów Truck Trial.

Podobnie jak FIA European Truck Racing Championship, Europa Truck Trial z eventami w całej Europie pasuje do naszego międzynarodowego nastawienia. Poprzez nasze zaangażowanie w wyścigi ciężarówek i offroad możemy dzielić pasję z klientami. Olaf Giesen

 

Europart w 2019 postanowił w sposób szczególny podziękować swoim pracownikom za ich zaangażowanie. W ramach Truck Grand Prix na torze Nürburgring firma organizuje event dla 150 międzynarodowych pracowników, którzy w szczególny sposób wyróżnili się jeśli chodzi o działania w trosce o klienta.

Nasz sukces w Europie bazuje na naszym zaangażowaniu i zachęcaniu do działania pracowników. To im należy się nasze podziękowanie i uznanie. Olaf Giesen

Kalendarz FIA European Truck Racing Championship 2019:

 • 25-26 maja – Misano (Włochy)
 • 22-23 czerwca – Hungaroring (Węgry)
 • 06-07 lipca – Slovakia Ring (Słowacja)
 • 19-21 lipca – Nürburgring (Niemcy)
 • 31 sierpnia-1 września – Most (Czechy)
 • 14-15 września – Zolder (Belgia)
 • 28-29 września – Le Mans (Francja)
 • 05-06 października – Jarama (Hiszpania)

Kalendarz Europa Truck Trial 2019:

 • 11-12 maja – Mont-Saint-Guibert (Belgia)
 • 08-09 czerwca – Montalieu-Vercieu (Francja)
 • 06-07 lipca – Dreis-Brück (Niemcy)
 • 10-11 sierpnia – Wiedeń (Austria)
 • 17-18 sierpnia – Nova Gorica, Vgorsko (Słowenia)
 • 07-08 września – Saalfeld (Niemcy)

 

Źródło: Europart

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).