EUROPART zostaje wyłącznym partnerem handlowym VBG Truck Equipment w Polsce | MOTOFAKTOR

EUROPART zostaje wyłącznym partnerem handlowym VBG Truck Equipment w Polsce

person Redakcja 12/12/2022

Za sprawą podpisanej umowy EUROPART i VBG Truck Equipment zacieśniają współpracę i rozpoczną w Polsce dystrybucję produktów marek Ringfeder, VBG i Onspot.

 

 

Od stycznia 2023 EUROPART staje się wyłącznym dystrybutorem marek Ringfeder, VBG i Onspot w Polsce. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez obie strony pod koniec listopada w Wieluniu, siedzibie firmy EUROPART Polska. Dzięki markom VBG, Ringfeder i Onspot dział „VBG Truck & Trailer Equipment”, należący do szwedzkiej firmy VBG Group, jest jednym z wiodących producentów urządzeń łączących i automatycznych systemów łańcuchów śniegowych na świecie.

 

W Polsce rynek pojazdów ciężarowych i naczep stale się rozwija i dostrzegamy w nim ogromny potencjał. Dlatego potrzebowaliśmy rzetelnego partnera, który posiada ogromne doświadczeniem w dystrybucji części zamiennych oraz sieć sprzedażową w całym kraju. Znaleźliśmy partnera w firmie EUROPART Polska – mówi Thomas Kaiser, Regional Sales Director EMEA w VBG Truck Equipment – Nasza pomyślna współpraca z firmą EUROPART trwa już od kilkudziesięciu lat, a bardzo ścisłe partnerstwo w kilku krajach udowodniło, że to najlepsza decyzja z możliwych. Dzięki podpisanej umowie partnerstwa dystrybucyjnego w Polsce będziemy dalej rozszerzać i intensyfikować naszą wzajemnie korzystną współpracę.

 

Robert Krawczyk, CEO EUROPART Polska S.A., postrzega partnerstwo z VBG Truck Equipment w Polsce jako istotny krok strategiczny:

 

Polska posiada największą flotę pojazdów ciężarowych w Europie – ponad 1,2 mln sztuk. Ponadto z liczbą ponad 100 000 nowych pojazdów użytkowych rejestrowanych rocznie jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Dzięki partnerstwu z VBG Truck Equipment możemy teraz zaopatrywać na wyłączność ten rynek w produkty marek Ringfeder, VBG i Onspot. Jednocześnie kontynuujemy wspólny rozwój i jeszcze bardziej umacniamy naszą już wiodącą pozycję w Polsce.

Robert Krawczyk (EUROPART Polska S.A.) i Thomas Kaiser (VBG Truck Equipment)

Ze względu na funkcjonalność, wysoką jakość i łatwość obsługi produkty firm VBG, Ringfeder i Onspot cieszą się uznaniem wśród operatorów flot, a także producentów ciężarówek i naczep. Dzięki temu idealnie pasują do portfolio produktów firmy EUROPART. Dzięki umowie partnerskiej po raz kolejny potwierdzamy nasze dążenie do zapewniania naszym klientom niskiego całkowitego kosztu użytkowania (TCO) i wydajnego zarządzania flotą poprzez oferowanie wysokiej jakości komponentów i najlepszej obsługi – mówi Kai Andernacht, Head of Category Management Body Parts.

 

Umowa pomiędzy VBG Truck Equipment a EUROPART przewiduje, że firma EUROPART już od stycznia 2023 przejmie rynek „aftermarket” globalnie znanych marek w Polsce, co oznacza, że produkty Ringfeder, VBG i Onspot będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem EUROPART Polska S.A.

 

Dzięki 25 oddziałom EUROPART w Polsce i naszemu centralnemu magazynowi w Wieluniu jesteśmy w stanie sprawnie zaopatrywać klientów w całej Polsce – wyjaśnia Robert Krawczyk – Ponadto – dzięki wsparciu naszego doświadczonego zespołu sprzedaży – możemy zapewnić naszym klientom fachowe doradztwo techniczne oraz wsparcie merytoryczne.

 

Źródło: EUROPART

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).