Europart ze zmienioną strukturą zarządzania | MOTOFAKTOR

Europart ze zmienioną strukturą zarządzania

person Adrian Januszkiewicz 6/03/2020

Od 1 kwietnia br. Europart na nowo ustrukturyzuje zarządzanie obszarami przedsiębiorstwa Europart Materials oraz Europart Trading.

I tak w tym momencie Dr Reiner Schmitz oraz Ralf Stepputatis zostaną powołani na nowo do grona dyrektorów zarządzających Europart Materials.

 

Schmitz pełnił już funkcję Director Supply Chain w Europart i w tym obszarze będzie odpowiadał w przyszłości jako dyrektor zarządzający. Przy tym optymalizacja logistyki „Last-Mile” i asortymentu magazynowego stanowić będą przedmiot programu, podobnie jak dalsze zwiększenie gotowości do dostaw.

 

Stepputatis do tej pory był kierownikiem działu zakupów oraz zarządzania produktami u różnych handlowców pojazdami i częściami do pojazdów użytkowych, ostatnio w charakterze kierownika działu zaopatrzenia oraz Category Management. Jako członek zarządu oraz Director Category Management w Europart Materials ma on rozbudowywać dalej portfolio marek i markę własną Europart Premium Parts.

 

Dotychczasowy Director Category Management Sebastian Kamphaus przechodzi od 1 marca 2020 do Europart Trading i 01 kwietnia 2020 będzie powołany do grupy dyrektorów zarządzających Europart. Jako Sales Director Central Europe w przyszłości będzie odpowiadał za zbyt w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii.

 

Pod jego kierownictwem Europart przede wszystkim podejmie ofensywę serwisową, przykładowo z rozszerzoną gwarancją produktów marek własnych lub gwarancji niskich cen.

Jako wiodące przedsiębiorstwo sprzedające części do pojazdów użytkowych oraz wyposażenie warsztatów w Euroopie musimy szybciej rozpoznawać zmiany na rynku niż inni i przygotowywać się wcześniej na przyszłe trendy w branży, zarówno w przypadku oferty produktów jak i dostaw oraz doradztwa dla klientów. Do tego trzeba jasno określać odpowiedzialność i przy tym uwzględniać aktualne oraz przyszłe zmiany np. rosnącą digitalizację. Cieszę się, że z Dr-em Reinerem Schmitzem i Sebastianem Kamphausem uzyskujemy bardzo zaangażowanych i kompetentnych managerów Europart, którzy obejmą kierownictwo na swoich obszarach. Wraz z Ralfem Stepputatisem pozyskaliśmy specjalistę sourcingu i znawcę branży części do pojazdów użytkowych. Jego wieloletnie doświadczenie da naszemu przedsiębiorstwu nowe impulsy. Olaf Giesen CEO Europart

 

Również dotychczasowy Director Human Resources International Patrick Golder opuścił Europart z powodów prywatnych. Od 01 marca 2020 stanowisko to przejął Sven Hülbrock dodatkowo do swoich zadań jako Director Business Development.

 

Hülbrock, który już od 2015 działa w zakresie kierowania zbytem w Europart na początek roku 2020 odpowiadał za Business Development obszarów International, International Promotions oraz Pricing.

Sven Hülbrock nie tylko zna działanie międzynarodowych rynków jak własną kieszeń, wie także jakie znaczenie mają kompetentni, zorientowani na klienta pracownicy w międzynarodowych placówkach zbytu i ich oddziałach. Jako Director Business Development & Human Resources International może w idealny sposób zestawiać obszary zadań, które zapewniają doskonałe zmiany w naszej działalności biznesowej. Chcę wyraźnie podziękować Patrickowi Golderowi za jego współpracę, życząc mu i jego rodzinie wszystkiego dobrego. Olaf Giesen

 

Źródło: Europart

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).