ElringKlinger sprawdził interfejs IDP firmy TecAlliance | MOTOFAKTOR

ElringKlinger sprawdził interfejs IDP firmy TecAlliance

person Adrian Januszkiewicz 4/11/2021

ElringKlinger był jednym z klientów pilotażowych TecAlliance i był już w stanie przekonać się o zaletach interfejsu IDP w fazie testowej.

Aktualizacje danych w czasie rzeczywistym

Ponad 25 lat temu TecAlliance opracował standard TecDoc i oparty na nim TecDoc Catalogue. ElringKlinger jako „Certified TecDoc Data Supplier” od samego początku prezentował produkty marki Elring. We wrześniu 2021 roku firma otrzymała nowy status „Premier Data Supplier” za wyjątkową jakość danych.

 

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na informacje na motoryzacyjnym rynku wtórnym, TecAlliance skrócił okres aktualizacji z kwartalnego na miesięczny, a następnie na cotygodniowy. Dzięki interfejsowi Instant Data Processing (IDP) dostawcy danych mogą aktualizować dane swoich produktów niemal w czasie rzeczywistym.

 

Bernd-Martin Schuh, odpowiedzialny za zarządzanie danymi katalogowymi w ElringKlinger, od 20 lat używa TecDoc DMM jako systemu zarządzania danymi we wszystkich działaniach związanych z katalogiem.

Mamy solidne, wieloletnie relacje z zespołem DMM. Bardzo interesuje mnie każda nowa funkcjonalność w DMM i po rozmowie o IDP zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie pilotażowym. Już teraz aktualizujemy dane katalogowe co tydzień. IDP oferuje ogromne korzyści, jeśli chodzi o dodawanie brakujących informacji, aktualizowanie dokumentów i rozwiązywanie reklamacji klientów "od ręki". Bernd-Martin Schuh

Globalne aktualizacje w kilka sekund

Rynek części samochodowych jest bardzo konkurencyjnym i szybko zmieniającym się rynkiem. Interfejs IDP umożliwia aktualizację danych TecDoc niemal w czasie rzeczywistym, co zwiększa elastyczność i skraca czas wprowadzania produktów na rynek. Bernd-Martin Schuh jest przekonany, że IDP będzie wspierać ElringKlinger w zaspokajaniu rosnących potrzeb informacyjnych klientów na całym świecie.

Jesteśmy zorientowani na klienta. Skupiamy się na znacznie szybszym transferze danych do klienta, ponieważ cotygodniowe aktualizacje nie wystarczają dla niektórych klientów. Oni chcą zobaczyć natychmiast przez IDP nowe informacje (np. nowe powiązania, nowe artykuły) lub poprawki. Współpracujemy z różnymi regionami: Europą, Ameryką Południową, Afryką i Azją – natychmiastowa reakcja na potrzeby klientów dzięki dokładnym, kompleksowym danym w czasie rzeczywistym ma dla nas kluczowe znaczenie. Bernd-Martin Schuh

Proste przejście na technologię przyszłości

IDP to API, czyli interfejs, za pomocą którego producenci części nawiązują bezpośrednie połączenie z centrum danych TecDoc. Mogą weryfikować i publikować swoje dane natychmiast i niemal w czasie rzeczywistym — w dowolnym miejscu na świecie. Dzięki nowemu interfejsowi dostawcy danych mogą również dostarczać indywidualne aktualizacje i zmiany niezależnie od sztywnych harmonogramów. Zaktualizowane dane są integrowane i publikowane we wszystkich katalogach, sklepach i serwisach internetowych, które są połączone z IDP lub otrzymują regularne pakiety danych.

 

Integracja funkcjonalności IDP z systemem DMM przebiegła szybko i sprawnie, a Schuh jest bardzo zadowolony z fazy pilotażowej.

Wdrożenie było dość proste, więc nie potrzebowaliśmy dodatkowego wsparcia IT. Zainstalowaliśmy DMM z funkcjonalnością IDP pod koniec czerwca 2021 r. i pracujemy teraz z wersją beta 6.2.1. Mogę powiedzieć, że IDP jest prosty w użyciu. DMM z IDP stanie się narzędziem do bieżącego użytku w naszym codziennym dniu pracy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kroki z tym produktem! Bernd-Martin Schuh

 

IDP będzie dostępny dla wszystkich klientów TecAlliance na całym świecie. Więcej informacji na temat IDP znaleźć można pod linkiem tec.al/IDP.

 

Źródło: TecAlliance

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).